ZDENĚK KUTIL: Říkám NE prodeji pozemků za zvýhodněné ceny známým, kamarádům…

ZDENĚK KUTIL: Říkám NE prodeji pozemků za zvýhodněné ceny známým, kamarádům…

Zastupitel města Vimperka Zdeněk Kutil – nesouhlasím s prodejem pozemků obce známým, kamarádům a spolukandidátům v komunálních volbách za zvýhodněné ceny bez řádného zdůvodnění.

Vimperští zastupitelé na svém listopadovém zasedání rozhodli dvanácti hlasy o prodeji městského pozemku o výměře 3964 m2 místní firmě VAVI s.r.o. za 1,08 milionu korun.

Zastupitelé upřednostnili nabídku finančně nižší oproti dvěma dalším. Byla upřednostněna nabídka firmy VAVI s.r.o., kde je jednatelem Jiří Vávra – spolukandidát v komunálních volbách 2014. Kandidoval spolu se současnou starostkou města Jaroslavou Martanovou. I další spolumajitel firmy VAVI byl kandidátem do komunálních voleb 2014 ve městě Vimperk. Věra Vávrová kandidovala spolu se současným členem rady města Bohumilem Petráškem.

Rada města schválila svůj záměr nakládat s předmětným pozemkem za účelem jeho prodeje. Na zveřejněný záměr na tento prodej obdržela tři nabídky. Od firmy VAVI ve výši 1,08 milionu korun, Bohumila Landová nabídla 1,189 milionu korun a paní Herdenová nabídla 1,586 milionu korun. Ve schváleném záměru prodeje pozemku nebyl žádný požadavek na detailní analýzu budoucího podnikatelského projektu.

Nabídka firmy VAVI (1,08 mil.) a nejvyšší nabídka paní Herdenové (1,586 mil.) byla nám zastupitelstvu předložena ve své podstatě se shodnými podnikatelskými plány. Oba uchazeči plánují vybudování výrobních, skladovacích a administrativních prostor. Zástupce vyšší nabídky se omluvil z jednání zastupitelstva z důvodu nepřítomnosti v ČR.

Zástupci firmy VAVI se jednání zúčastnili a prezentovali svůj projekt ve shodě s podanou nabídkou. Nebyla však předložena žádná konkrétní studie či projekt. Zastupitelé pouze vyslechli podnikatelské plány firmy a spoustu slibů.

Prodávaný pozemek je v cenových mapách realitních kanceláří ohodnocen na cenu 500 – 750 Kč/m2 tzn. že cena tohoto pozemku je minimálně 2 miliony korun.

Zastupitelé tedy svým přijatým usnesením schválili prodej tohoto pozemku za cenu podstatně nižší než je v místě a čase obvyklá. Upřednostnili zájemce s nejnižší nabídkou, přestože zájemce s nejvyšší nabídkou předložil totožný podnikatelský projekt.

Z usnesení zastupitelstva vypadla podmínka zveřejněná v záměru o prodeji tohoto pozemku. Ve zveřejněném záměru byla podmínka, že si zájemce bude muset vybudovat přístupovou komunikaci v souladu s ÚP a vydáním stavebního povolení na stavbu ,,Vimperk – ZTV Hrabice – technická infrastruktura“.

Dle mého názoru přijatým usnesením zastupitelstva je město Vimperk poškozováno. Zastupitelé mají být především dobrými hospodáři a poskytovat rovné podmínky všem podnikatelům a občanům ve městě.

Jsem optimista a věřím, že na dalším jednání zastupitelstva moji kolegové upřednostní zájem města nad zájmy jednotlivců.

Zdeněk KUTIL, zastupitel a předseda kontrolního výboru, Vimperk

(Publikováno na osobním profilu autora na webu Parlamentnilisty.czZveřejněno bez redakční úpravy se souhlasem autora.)

 

 

 

Komentáře

komentářů