GLOSÁŘ Volyňky Homolkové: 21. listopadu 2022

GLOSÁŘ Volyňky Homolkové: 21. listopadu 2022

Koláž: (red) – Za krásnější Vimperk

 

ad NAŠE MĚSTO VIMPERK: Skvrny na kráse

Ať už má na starost údržbu zeleně ve sportovním areálu město nebo fotbalový klub TJ Šumavan, chybí tu důslednost a smysl pro pořádek. Bylo dost času na to, aby se upravila a zatravnila byť malá plocha, na které byl umístěn kontejner na posečenou trávu, ještě než napadne sníh, zvlášť když kontejner už zde umístěn nebude, jak bylo nedávno slíbeno zástupci města a úřadu. Ano, je to zbytečná a škaredá skvrna na kráse.

 

ad NAŠE MĚSTO VIMPERK: Otázka redakce – odpověď radnice

V každém případě to chce odvahu po této cestě chodit, zvláště v zimě za tmy. Absence veřejného osvětlení je rozhodně chyba. Dále bych uvažovala  o doplnění zábradlí aspoň u dvou jezů, které na trase jsou.

 

ad NAŠE MĚSTO VIMPERK: Seznamte se s dokumenty, které stanoví, kde a jakým způsobem bude prováděna na městských komunikacích zimní údržba

Prosím, označte ještě neudržované úseky místních komunikací výstražnými tabulkami. To zejména kvůli starším seniorům i návštěvníkům města z Česka nebo ciziny. Nelze počítat s tím, že  každý má možnost seznámit se s nařízením rady města a plánem zimní údržby. Ještě by bylo dobré doplnit tabulku plánu zimní údržby o sloupeček s informací, které úseky komunikací, chodníků a schodišť jsou neosvětlené, byť se udržují, s doporučením vybavit se ruční svítilnou nebo čelovkou. Například se jedná o frekventovanou komunikaci kolem Volyňky.

 

ad NAŠE MĚSTO VIMPERK: Místostarosta a tajemník se současnou tváří, jen starostka stále jako za mlada

Kdyby si autor webu přečetl pořádně zákon o obcích, tak by ty chyby nedělal. Kromě toho neexistujícího pojmu vedení města není dobře ani odkaz samospráva skloňovaný v 1.pádu a co se za ním skrývá. V zákonu je to jinak a to pouze jednou v jiném významu
„§1Obec je základním územním samosprávným společenstvím občanů; tvoří územní celek, který je vymezen hranicí území obce.“
Tudíž je to hodně zkreslené.
Starostka tam možná nechá z ješitnosti fotku celé čtyři roky. Jako žena tomu rozumím. Ráda si občas zazpívám:
Jsem to já jak za mlada
I když jinak teď vypadám
Stále mám stisk buldočí
K tomu pár vrásek u očí…
Místostarosta a tajemník jsou v tomto ohledu normální.

 

Volyňka HOMOLKOVÁ


 

 

Komentáře

komentářů