NAŠE MĚSTO VIMPERK: Místostarosta a tajemník se současnou tváří, jen starostka stále...

NAŠE MĚSTO VIMPERK: Místostarosta a tajemník se současnou tváří, jen starostka stále jako za mlada

Kliknutím přejdete na stránku radnice

 

Druhého listopadu jsme v naší redakční glose poukázali na fakt, že vimperská starostka, místostarosta a tajemník městského úřadu se na oficiálních internetových stránkách města prezentují svými portréty z mládí, místo aby ukázali veřejnosti svoji současnou tvář.

Na naše upozornění nejrychleji reagoval místostarosta Zdeněk Kuncl, který svoji zastaralou fotku nechal vyměnit za aktuální v průběhu dvou dní. Ani tajemník městského úřadu Jan Tůma dlouho neotálel. Jen starostka Jaroslava Martanová na nás ze stránek radnice stále vzhlíží coby mladice na fotce nevalné kvality. Zatím si nenašla zřejmě čas, aby výměnou snímku zaúkolovala správce webu.

Zmíněná webová stránka radnice má, podle našeho názoru, jednu zásadní chybu, a to ve svém názvu. Nepředstavuje totiž vedení města, ale vedení městského úřadu. Tajemník městského úřadu není členem vedení města – není volen občany (je jmenován starostou), nemá hlasovací právo v radě ani v zastupitelstvu, kde se zúčastňuje s hlasem pouze poradním. Radnice by měla nadpis stránky uvést do souladu se zákonem o obcích.

 

(zj) – Za krásnější Vimperk 


 

 

Komentáře

komentářů