NAŠE MĚSTO VIMPERK: Glosa – 3. srpna 2022

NAŠE MĚSTO VIMPERK: Glosa – 3. srpna 2022

 

 

Příklad z Prachatic ukazuje, že když se lidé z radnice snaží, ztrácí město nevlídnou šeď a oblékne se pestrobarevně. Květnaté louky vnáší do veřejného prostoru eleganci, stojí v titulku námi zveřejněného článku. Plně se s tímto názorem ztotožňuji. Není to zase tak dávno, kdy jsme pokus o květnatou louku měli také u nás ve Vimperku. Nebyla sice co do struktury vysetých rostlin zrovna ideální, ale aspoň něco. Žel, dlouho však nevydržela. Za krátké vlády Jihočechů 2012 v minulém volebním období na jejím místě vyrostlo dětské hřiště. Proč zrovna tam, kde byly předtím rozesety veřejné peníze, to ví jen autoři tohoto nápadu. Vimperskou květnatou louku už připomíná vždy jen několik desítek povětšinou modře zbarvených rostlin v okolí hřiště v místech, kde před léty díky větru vzešly ze semen. Kvetly tam také letos, ale ne dlouho. Jen do doby, než je nelítostná motorová kosa městem placených sekáčů trávy sťala k zemi. Škoda, že se nikdy nepodaří tento malý kvetoucí ostrůvek zachovat při životě, aby dostal příležitost dál se rozrůstat. 
Zdeněk JUNGVIRT

 

 

Komentáře

komentářů