JIŽNÍ ČECHY – Prachatice: Květnaté louky vnáší do veřejného prostoru eleganci

JIŽNÍ ČECHY – Prachatice: Květnaté louky vnáší do veřejného prostoru eleganci

 

V loňském roce byly v Prachaticích zvoleny tři lokality na založení květnatých luk s podílem letniček. Tento druhově pestrý trávník můžeme obdivovat na Malém náměstí, v České a Národní ulici.

Na podzim 2021 byl v těchto místech stržen drn, půda na vybraných plochách přeorána a poté z ní odstraněn plevel. Výsadba začala na konci dubna letošního roku. O výsadbě občany Prachatic informovaly tabule umístěné u těchto záhonů.

Pro lokalitu Malé náměstí byla zvolena letničková směs Lednická radost, která je charakteristická svým rychlým nástupem kvetení a vysokou atraktivitou květů. Hodí se do míst, kde je kladen důraz na estetickou úroveň a frekvence občanů je nejvyšší.

Pro ulici Česká byla určena pestrá směs Karneval, která je určena do suchých expozic a zastupuje osivo květnatých luk s příměsí letniček. Právě letničky pomohou svým rychlejším nástupem kvetení zatraktivnit záhon, který by jinak bez nich kvetl až v pozdějších letech.

Pro záhon v Národní ulici byla vybrána trvalková směs s podílem letniček. Tato směs byla zvolena z toho důvodu, že místo se nachází v bezprostřední blízkosti školy, kde se pohybují děti a tyto se tak mohou seznámit s druhovou pestrostí, tedy letničkami, dvouletkami a trvalkami.

Květnaté louky dodávají městu přirozenost přírody a vnáší eleganci do veřejného prostoru.

Na realizaci projektu květnatých luk v Prachaticích se podílela Pavlína Voráčková, majitelka květinové farmy Zahrada Krásenka Kahov, společně se svým manželem Ing. Tomášem Voráčkem.

 

Text a foto: MĚSTO PRACHATICE

 

 

 

 


 

 

Komentáře

komentářů