MARTIN LAVAY: Vimperk je to nejkrásnější místo na světě! A má být...

MARTIN LAVAY: Vimperk je to nejkrásnější místo na světě! A má být hýčkán a zušlechťován a zkrášlován

Foto: Jiří VOPĚNKA

Úpatí jihoamerických And, Západní Bengálsko, severojaponské ostrovy nebo třeba i město Zlín na východní Moravě… Místa,kde všude nyní žijí vimperští rodáci, patrioti, kteří na své rodné město nenechají dopustit, jsou na ně i po letech hrdí a pyšně všem zdůrazňují: Já jsem ze Šumavy, z Vimperka!

Ať už nyní žijí na jihu, západě, severu nebo východě, mnozí denně vyhledávají na internetu aktuální zprávy ze svého rodiště, v duchu se díky nim vracejí na svá oblíbená místa a zjišťují, co se ve Vimperku událo nového. Ano, ano, občas třeba i hrůzostrašného (Pif-paf, radní si opět neporozuměli s občany a rozpoutali kovbojskou slovní přestřelku? Nepřizpůsobiví, kterých je čím dál víc, opět proměnili Pasovskou ulici ve smetiště a slušní lidé se do některých částí města dokonce bojí chodit? A ve Vimperku se opět zuřivě asfaltuje a betonuje, k zemi padly další zdravé stromy a na zelených loukách vyrostou nová parkoviště?), ale především potěšitelného (Vimperský zámek konečně přivítá i jiné hosty než jen pavouky a strašidla? Vimperským fotbalistům, hokejistům  i mažoretkám se opět dařilo? A jé, tady někdo nafotil nejkrásnější barevné obrázky z křivolakých uliček pod náměstím…).

Doposud se toho mohli čtenáři nejvíce dozvědět díky stránkám Za krásnější Vimperk. Nyní nově díky novému Magazínu Za krásnější Vimperk.

Dámy a pánové, osobně mám tu čest, že jsem se ve Vimperku narodil a i když už desítky let žiji jinde, také nedám na své rodné město dopustit. Přeji proto právě novému webu a facebookovému profilu o Vimperku co nejvíce dobrých a pozitivních zpráv, ale i zdravé a oprávněné kritiky, která dopomůže k nápravě nešvarů a… především spousty spokojených čtenářů.

Protože Vimperk je to nejkrásnější místo na světě! A zaslouží si být hýčkán, zušlechťován a zkrášlován, a to třeba právě i díky novému webovému Magazínu Za krásnější Vimperk.

Hodně štěstí…

Martin LAVAY

 

 

 

0 0 votes
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře