iDNES.cz: Husův rodný domek církev opraví do 600. výročí. Sehnala nutné miliony

iDNES.cz: Husův rodný domek církev opraví do 600. výročí. Sehnala nutné miliony

Až si lidé přijedou v červenci připomenout 600. výročí upálení mistra Jana Husa do jeho rodného domku v Husinci na Prachaticku, budou překvapeni. Církev československá husitská sehnala peníze na rekonstrukci památky a pustila se do oprav, na které město roky nemělo peníze.

Církev má památník dlouhodobě v pronájmu a při oslavách ho chce opravený představit veřejnosti.

Na Husově domku jsou už opravené střechy a krovy a nyní začala rekonstrukce vnitřku památníku. „Celková oprava počítá i s novou expozicí, na kterou již máme kompletní scénář. Chceme, aby vše bylo hotové v květnu a byl prostor ještě před vlastním výročím 6. července,“ řekl patriarcha církve Tomáš Butta.

 

Celý článek je na webu iDNES.cz zde:

http://budejovice.idnes.cz/husuv-rodny-dum-prochazi-rekonstrukci-za-25-milionu-fhp-/budejovice-zpravy.aspx?c=A141218_153202_budejovice-zpravy_khr

0 0 votes
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře