NAŠE MĚSTO VIMPERK – JAK TO VIDÍ PAVEL DVOŘÁK, ZASTUPITEL: Radary –...

NAŠE MĚSTO VIMPERK – JAK TO VIDÍ PAVEL DVOŘÁK, ZASTUPITEL: Radary – postřehy ze zastupitelstva města 27. ledna 2025

Dostalo se k nám vyúčtování pokut za přestupky v rychlosti v loňském roce. Já tomu říkám „Program radary“.

Tak čísla: Do naší pokladny přiteklo za minulý rok 8,5 mil Kč.
Celkem od roku 2021 je to 58 mil. Kč.

 

Na zastupitelstvu jsem se dotázal, zda bude zveřejněna statistika, prostě jednoduchá tabulka prohřešků. Kde nejvíc se „boduje“. Třeba by se předešlo různým spekulacím i incidentům.

Okamžitá reakce starostky: „To nemůžeme, je to otázka státní správy,“ a další spršku slov si ani nepamatuji. Prostě to nezveřejní.

Přitom město měsíčně platí přes 200 tis. Kč firmě, která radary spravuje včetně statistiky.

Peníze z pokut jdou do našeho rozpočtu, a to schvaluje zastupitelstvo města.

Několikrát jsme se jako opoziční zastupitelé navrhovali tyto peníze dát do fondu oprav vozovek, chodníků, na parkoviště, cyklostezky, turistické chodníky, na závazný účet. Ten by byl pod dohledem rozhodnutí a kontroly zastupitelstva.

„Nejde to, lepší pro nás je to zahrnout do celkového rozpočtu,“ zní od vedení města.

Prostě se to celé zabalí do rozpočtu, kde koalice má v zastupitelstvu „závazné hlasování“ (podle koaliční smlouvy musí hlasovat dle nařízení vedení). Tam to jde pak i na vyloženě ekonomicky nesmyslné projekty, které mohou být realizovány bůh ví kdy anebo vůbec (mateřská školka pro 80 dětí, Steinbrenerovy domy, různé studie všeho možného).

Třeba se to zahodí jako projekt bazénu Martanové a Petráška za 10 mil. Kč.

Rozpočet 2025 je prý „přípravný“.

Na jakou cestu? Vimperk nemá na to hrát extraligu, nemá na to čísla ani sílu. Jsou viditelná rizika.

Jsme prý „městem opatrných lidí,“ říká radní Samek. Co vy na to?

 

Hezký den.

Pavel DVOŘÁK, zastupitel, bývalý starosta města


 

3 2 votes
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře