Z PRVNÍ RUKY: Průmyslová produkce v říjnu klesla

Z PRVNÍ RUKY: Průmyslová produkce v říjnu klesla

Průmyslová produkce v říjnu meziročně reálně klesla o 2,1 %. Meziměsíčně byla nižší o 0,7 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 2,0 %.

„Říjnový výsledek průmyslu byl zčásti ovlivněn vysokou srovnávací základnou v některých významných odvětvích zpracovatelského průmyslu, zejména ve výrobě ostatních dopravních prostředků a zařízení a výrobě motorových vozidel,“ říká Radek Matějka, ředitel odboru statistiky zemědělství a lesnictví, průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ.

„K růstu hodnoty nových průmyslových zakázek nejvíce přispěla výroba počítačů, elektronických a optických přístrojů a zařízení. Nové dlouhodobé zakázky přibyly i podnikům ve výrobě ostatních dopravních prostředků a zařízení,“ říká Veronika Doležalová, vedoucí oddělení statistiky průmyslu ČSÚ.

Podrobně: https://csu.gov.cz/rychle-informace/prumysl-rijen-2024

(tz-čsú)


 

Informujeme:

Stavební produkce meziročně klesla

PŘEČTĚTE SI U NÁS: Deník Metro – 10. prosince 2024

Česká obchodní inspekce zjistila ve třetím čtvrtletí letošního roku podezření na dva případy diskriminačního jednání

Světová výstava Tutanchamon – jeho hrobka a poklady otevřela své brány

Míra nezaměstnanosti v Jihočeském kraji v listopadu zůstala na 3,2 %. Zájem o rekvalifikační kurzy meziročně stoupl o 143 %

Dovoz rostl rychlejším tempem než vývoz

PŘEČTĚTE SI U NÁS: Deník Metro – 9. prosince 2024


 

0 0 votes
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře