NAŠE MĚSTO VIMPERK: Radnice ještě letos rozdá 55 tisíc korun na kulturu

NAŠE MĚSTO VIMPERK: Radnice ještě letos rozdá 55 tisíc korun na kulturu

Ještě jednu šanci vylepšit si letošní rozpočet mají vimperské kulturní organizace. V dotačním programu na podporu kultury je k dispozici 55 tis. Kč. Rada města proto vypsala další dotační výzvu – žádat je možné do 31. října.

„V předchozích kolech nebyly vyčerpány všechny prostředky. Zbylé peníze tedy budou znovu přerozděleny. Použity mohou být na provozní náklady a pořízení vybavení,“ vysvětlila vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu Martina Křížová.

Žadateli mohou být pouze právnické osoby, které vykonávají kulturní a zájmovou činnost nekomerčního charakteru na území města Vimperk. Celková maximální výše dotace pro jeden subjekt je 10 000 Kč. Dotace zároveň smí pokrývat maximálně 70 % uznatelných nákladů žádosti. Návod a formulář k dotaci: Kultura a cestovní ruch: Jak si vyřídit: Vimperk.

Na podporu kulturní činnosti je ve Vimperku rozdělováno 350 tis. Kč ročně. „Zvažujeme přepracování pravidel. Za prvé bychom příspěvky na pořizování vybavení zahrnuli do dotačního programu napevno, za druhé bychom chtěli navýšit objem rozdělovaných peněz. Do nákladů se v posledních letech promítla inflace a akcí ve městě přibývá, což je jedině dobře,“ dodala starostka Jaroslava Martanová.

25. října se bude konat pravidelné setkání zástupců města s kulturními spolky a pořadateli kulturních a společenských akcí a toto bude jedno z témat jednání.

 

Milan BRABEC, vedoucí komunikace města


 

Informujeme:

Křižovatka u pošty bude od 5. 10. sedm dní uzavřena

Zápis ze zasedání městské rady – dne 23. září 2024

NAŠE MĚSTO VIMPERK: Silničáři opraví komunikaci I/4 v úseku pod Skalkou

Architekti začínají projektovat. Město mezitím zabezpečí Steinbrenerovy domy

Rekonstrukce Pivovarské ulice se protáhne o 11 dní


 

0 0 votes
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře