Z PRVNÍ RUKY: Hospodaření vládních institucí zůstalo ve 2. čtvrtletí v deficitu

Z PRVNÍ RUKY: Hospodaření vládních institucí zůstalo ve 2. čtvrtletí v deficitu

Saldo hospodaření sektoru vládních institucí skončilo ve druhém čtvrtletí roku 2024 v deficitu odpovídajícímu úrovni 0,2 % HDP. Míra zadlužení sektoru vládních institucí dosáhla 42,6 % HDP.

„Ve druhém čtvrtletí roku 2024 vládní instituce hospodařily se schodkem ve výši 3,5 mld. Kč, což v relativním vyjádření představovalo 0,2 % HDP. Relativní míra zadlužení sektoru vládních institucí se meziročně nezměnila a zůstala na úrovni 42,6 % HDP,“ uvedla Helena Houžvičková, ředitelka odboru vládních a finančních účtů ČSÚ.

Podrobnosti: https://csu.gov.cz/rychle-informace/deficit-a-dluh-vladnich-instituci-2-ctvrtleti-2024

(tz-čsú)


 

Informujeme:

Naděje dožití loni překonala předpandemickou úroveň

Saldo hospodaření vládních institucí za rok 2023 skončilo v deficitu

PŘEČTĚTE SI U NÁS: Deník Metro – 2. října 2024

Odboráři budou jednat s vládou o navyšování platů od 1. 1. 2025 ve veřejné správě a sféře

Průzkum z NP Šumava: 8 z 10 obyvatel národního parku se považuje za milovníka šumavské přírody a 66 % obyvatel si myslí, že turismus má pozitivní dopad na region

Program Digitální odysea pomáhá zdarma seniorům vyznat se v online světě. V Česku ho využilo už přes 50 tisíc lidí

Kulturní a informační služby města Prachatice zahájily prodej vstupenek

Spotřeba domácností mezičtvrtletně stoupla o 0,8 %


 

0 0 votes
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře