JIŽNÍ ČECHY: Pozvánka na výstavu v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích

JIŽNÍ ČECHY: Pozvánka na výstavu v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích / Foto: (red) – Za krásnější Vimperk

 

MASOŽRAVKY NA TERASE

14. 9. – 22. 9. 2024 (otevřeno i v pondělí)

Historická budova Jihočeského muzea v Českých Budějovicích (Dukelská 1, 370 01 České Budějovice)
Srdečně vás zveme na další ročník prodejní výstavy masožravých rostlin Markéty Aubrechtové a Martina Dlouhého, která se koná ve dnech 14. – 22. září 2024 (9:00 – 17:30 hod.) na terase Jihočeského muzea. Otevřeno je i v pondělí 16. září.

K vidění budou například třicetileté exempláře špirlic rodu Sarracenia, které jsou více než metr vysoké nebo speciální klony mucholapky podivné, jež umí lapit kořist za pouhých 0,5 vteřiny, což je nejrychlejší viditelný pohyb v rostlinné říci vůbec. Obdivovat lze i jednu z největších rosnatek na světě Drosera regia (rosnatka královská), nejmenší “trpasličí” rosnatky z Austrálie nebo masožravé liány rodu Nepenthes s velkými pastmi, které dokáží pozřít i drobné obratlovce. Zaujmou také nenápadné, ale o to krásnější masožravé bromélie z jižní Ameriky a nebudou chybět ani heliamphory ze stolových hor z Venezuely, tučnice z Mexika, bublinatky z Brazílie, láčkovice australské a další masožravé rostliny. Výstava je prodejní po celou dobu jejího trvání a návštěvníci tak kromě samotných rostlin mohou získat i cenné rady pro jejich pěstování přímo od autorů výstavy, kterými jsou Markéta Aubrechtová a Martin Dlouhý.

Markéta Aubrechtová se věnuje pěstování masožravých rostlin již více než 20 let a za tuto dobu nasbírala stovky druhů a kříženců těchto rostlin. Její sbírkový a prodejní skleník na Borku u Českých Budějovic má rozlohu přes 300 m². Markéta Aubrechtová je rostlinná fyzioložka a dokáže proto v praxi uplatnit své profesní znalosti tak, aby rostliny co nejvíce prosperovaly. Spolu se svým partnerem Martinem Dlouhým velmi rádi cestují a rostliny vystavují a prodávají na veletrzích a specializovaných výstavách v celé České republice. Účastní se i velmi prestižních zahraničních akcí, například mezinárodní výstavy orchidejí v Drážďanech, Vídni či Budapešti a jsou autory projektu CarniForYou.

 

JIHOČESKÉ MUZEUM V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

 


 

0 0 votes
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře