NAŠE MĚSTO VIMPERK: Glosa – 19. června 2022

NAŠE MĚSTO VIMPERK: Glosa – 19. června 2022

 

 

„Dobrý den. Prosíme, kde máte ve městě infocentrum?“ Skupinka postarších turistů s batohy na zádech mě s dotazem zastavila v sobotu po poledni v Rožmberské ulici. Když jsem jim vysvětlil cestu, vzdali to. „Můžeme se zeptat vás, nebudeme vás zdržovat? Jdeme od vlakového nádraží a v tom dnešním vedru už to do kopce na náměstí nezvládneme.“ Pověděl jsem jim, co chtěli vědět, a oni spokojeně (doufám) pokračovali v prohlídce našeho, v ten čas takřka liduprázdného, města. Z vlastní zkušenosti vím, že takto hledajících a nakonec to vzdávajících návštěvníků Vimperka je vícero. Městské infocentrum je pro mnohé lidi daleko. Je stranou dění, stejně jako celá lokalita náměstí. Služby tohoto druhu by měly jít za lidmi, jimž jsou určeny, a ne naopak. Infocentrum je na nešikovném místě. Nyní se na místě naopak velice vhodném nabízí k prodeji objekt po komerční bance. Ideální pro infocentrum. Bez velkých investic do začátku. Proč by tento objekt s perspektivou užitečného využití nemohla radnice koupit, když stále hovoří o podpoře rozvoje cestovního ruchu. Nebo se vedení našeho města specializuje pouze na nákupy takových domů, u kterých už dopředu plánuje jejich demolici?
Zdeněk JUNGVIRT

 

 

 

Komentáře

komentářů