PRAHA: Regionální potravina Jihočeského kraje zná nominované výrobky pro rok 2022

PRAHA: Regionální potravina Jihočeského kraje zná nominované výrobky pro rok 2022

 

O Regionální potravinu Jihočeského kraje letos usilovalo 60 výrobků od 25 producentů.

Komise nakonec zvolila v devíti kategoriích jako nejlepší například Bělčické hovězí od Zemědělského družstva Bělčice nebo Rakytníkový dezert od Jany Vlachové. Jedna kategorie zůstala neobsazena.
Hodnotitelská komise navrhla udělit značku Regionální potravina Jihočeského kraje pro rok 2022 těmto výrobkům:

„Logo Regionální potravina na našem výrobku je pro nás skvělý marketingový nástroj při propagaci naší značky. Díky ocenění se dostáváme více do povědomí lidí, protože značku Regionální potravina naši zákazníci často znají a preferují,“ vysvětlila Michaela Dubová ze Statku Horní Dvorce.

Hodnotitelskou komisi tvořili zástupci Ministerstva zemědělství, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, Agrární komory, Potravinářské komory a Krajského úřadu. Komisí navržené výrobky získají na základě ocenění potvrzeného ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou označení Regionální potravina.

„Velice mě potěšilo, že v letošním roce se do soutěže přihlásilo také šest úplně nových výrobců a rovnou pět z nich získalo ocenění. Nabídka Regionálních potravin je zase obohacena o nové zajímavé výrobky a spotřebitelé mají z čeho vybírat. Oproti loňsku se přihlásilo i více výrobců. Z celkových 60 výrobků se nám nepodařilo vyhlásit kategorii Ovoce a zelenina. Produkce v této kategorii je ovlivněna sezónností a ještě vlastně nenarostlo ani neuzrálo, vzhledem k tomu nebyl přihlášen žádný výrobek,“ uvedl krajský koordinátor PhDr. Adolf Boháček z AB Agentury.

Soutěž probíhá opět ve všech krajích České republiky s výjimkou Prahy. Značku Regionální potravina můžou získat producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Oceněný výrobek získává právo zdarma užívat značku po dobu čtyř let.

Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství. Státní zemědělský intervenční fond značku administruje. V současné době je oceněno 415 produktů od 318 výrobců.

Text a foto: (tzszif)


 

 

Komentáře

komentářů