NAŠE MĚSTO VIMPERK: Glosa -12. května 2022

NAŠE MĚSTO VIMPERK: Glosa -12. května 2022

 

Starostka a místostarosta se nedávno při setkání s místními podnikateli pochlubili, co všechno udělalo vedení města, aby byl Vimperk v souvislosti s loňským otevřením opravených zámeckých komnat pro návštěvníky co nejvíce přívětivý a pohostinný. Mimo jiného zmínili, že radnice nechala označit „sběrná parkoviště“ v Pasovské ulici u Terasy a u Volyňky v parku. To je sice hezké, ale tím veškerá aktivita samosprávy ve prospěch obou ploch skončila. U Terasy to snad ani legální parkoviště není, na okraji městského parku zřejmě ano. V lepších městech však bývá pravidlem, že na „sběrných“ nebo chcete-li „záchytných“ parkovištích je orientační mapa s informacemi kde se najíst, kde si co koupit… Tady musí návštěvníkům stačit pouhé směrovky navigačního systému. Další služby jinde obvyklé, jako třeba veřejné toalety, to je něco z říše snů. Jsme přece ve Vimperku, tak se držme při zemi. Přesto, čekám-li hosty, tak si doma uklidím. Proto by vůbec neškodilo, naopak, kdyby se radnice co nejdříve postarala, aby z plochy parkoviště u Volyňky zmizel drobný štěrk, který tam stále zůstává po zimním posypu. Snad to stihne ještě před příjezdem pouťových atrakcí. 
Zdeněk JUNGVIRT

 

 

 

Komentáře

komentářů