STRAKONICE: Vojáci chystají program pro děti i dospělé

STRAKONICE: Vojáci chystají program pro děti i dospělé

 

V sobotu 14. května od 9 do 13 hodin se uskuteční na letišti ve Strakonicích Den s 25. protiletadlovým raketovým plukem. Akci připravuje místní vojenský útvar ve spolupráci s Aeroklubem Strakonice, složkami Integrovaného záchranného systému, klubem vojenské historie Čeští lvi a dalšími sdruženími.

„I letos se budeme snažit domluvit zajímavé letové ukázky, aby návštěvníci mohli vidět bojové letouny či vrtulníky Armády ČR. Konkrétní program dynamických ukázek v tuto chvíli ladíme, samozřejmě vše bude záležet i na počasí,“ říká tisková mluvčí útvaru Jana Samcová a dodává: „Kvůli dvouleté pauze, kdy se akce z důvodu pandemie covid-19 nekonala, si veřejnost bude moct poprvé oficiálně prohlédnout novou techniku, kterou strakoničtí vojáci získali do své výzbroje. Konkrétně se bude jednat o protiletadlový raketový komplet RBS-70NG, vozidlo Toyota Hilux a vojenskou sanitu IVECO.“

Kromě vojenské techniky bude k vidění i technika a vybavení hasičů, policistů a týmu silniční bezpečnosti BESIP. Vojenští kynologové předvedou, co umí a zvládnou služební psi. Na akci bude k vidění i dobový vojenský tábor z 2. světové války, který na letišti postaví členové českobudějovického klubu vojenské historie Čeští lvi. Chybět nebudou ukázky vojenského bojového umění MUSADO. Na letiště dorazí se svými historickými vozidly také členové strakonického Veteran car clubu. Na akci vystoupí i strakonické mažoretky Otavanky. Návštěvníci se mohou rovněž těšit na tradiční „rakeťácký“ guláš.

 

(red) – Za krásnější Vimperk

Foto: archiv 25. protiletadlového raketového pluku

 

 

 

This slideshow requires JavaScript.

 

 

Komentáře

komentářů