NAŠE MĚSTO VIMPERK: NE! Říká radnice přímým přenosům jednání zastupitelů

NAŠE MĚSTO VIMPERK: NE! Říká radnice přímým přenosům jednání zastupitelů

Koláž: (red) – Za krásnější Vimperk

 

Je to velice účinná forma, jak co nejvíce přiblížit občanům konkrétní činnost místní samosprávy. Bez pozlátek a retuše. Na druhé straně to však může být pro samosprávu nepříjemný šťoura, který vnikne přímo do její jednací kuchyně a zachytí každé slovo, výraz tváře, rozčilení… Nic nelze vzít zpět. Vše jde přímo bez cenzorského zásahu k divákovi – voliči do jeho počítače či mobilního telefonu.

Přímé přenosy z jednání svých zastupitelstev už praktikují mnohá města i malé obce. Dělají to prostřednictví sociálních sítí nebo kanálu YouTube. Jednoduché a levné. Například v Sušici nám tajemník městského úřadu řekl, že jediným výdajem byla vstupní investice cca dvacet tisíc korun na na pořízení kamery, mikrofonu a tzv. směšovače. Nyní už kulturní zařízení města zajišťuje jednotlivá vysílání zdarma.

Když to jde v Sušici, proč by nemohli stejným způsobem sledovat schůzi svých zastupitelů také občané ve Vimperku? Ne každému vyhovuje dlouhé vysedávání v jednacím sále. U počítače nebo mobilu v domácím prostředí či při práci v kanceláři by to bylo zcela něco jiného.

Zeptali jsme se proto tajemníka Městského úřadu Vimperk Jana Tůmy:
Kdy se Vimperk přidá k městům a obcím, jejichž jednání zastupitelstev jsou přenášena přímým přenosem jednou stacionární kamerou a zvukem prostřednictvím sociálních sítí nebo YouTube kanálu? (např. město Sušice) Pokud o tom radnice neuvažuje, z jakým konkrétních důvodů?
Dostalo se nám této odpovědi:
„Realizovat videopřenosy ze zasedání zastupitelstva není pro města a obce zákonnou povinností. Pokud se zastupitelstvo rozhodne tyto přenosy v budoucnu realizovat a uvolní v rozpočtu potřebné finanční prostředky, pak je možné tyto přenosy realizovat.“

Takže zatím nic, třeba příští samospráva, která vzejde z podzimních komunálních voleb (pokud ovšem tyto volby nějakou změnu ve vedení města přinesou), dospěje k jinému názoru.

 

Připravil: (zj) – Za krásnější Vimperk

 

Takhle to dělají v Sušici:

https://www.youtube.com/channel/UCaCl-LnSTDE8AcQIgrBKCfQ


 

 

Komentáře

komentářů