ČESKÉ BUDĚJOVICE: Bezpečnostní rada kraje se v pondělí 31. srpna sešla kvůli...

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Bezpečnostní rada kraje se v pondělí 31. srpna sešla kvůli zhoršené situaci v regionu

 

Další mimořádné jednání bezpečnostní rady kraje proběhlo v pondělí 31. srpna. Její členové v čele s hejtmankou Ivanou Stráskou vzali na vědomí zhoršující se situaci v regionu a žádají občany, aby dodržovali mimořádná bezpečnostní opatření nařízená Ministerstvem zdravotnictví České republiky.

„Kumulativní počet nakažených v Jihočeském kraji je v současnosti 658 lidí, což znamená, že jen za letní prázdniny narostl více než 3x. Koncem června byl celkový výskyt onemocnění na čísle 200,“ nastínila hejtmanka Ivana Stráská a požádala všechny obyvatele kraje o ohleduplnost a dodržování všech bezpečnostních opatření*.

Zahájení školního roku

Provoz školních zařízení na území Jihočeského kraje je podmíněn dodržováním podrobného manuálu Ministerstva školství** a školy jsou povinny se jím řídit v závislosti na tzv. Covid semaforu, tedy podle toho, jaká je v místě epidemiologická situace. Kvůli výskytu nákazy nebude zahájen provoz v základní škole v obci Bavorov a Záboří na Strakonicku.

„Provoz v základní škole Bavorov a Záboří nebude zahájen, protože v obou zařízeních se prokázala nákaza u jednoho ze zaměstnanců školy,“ uvedla ředitelka krajské hygieny Kvetoslava Kotrbová. Rodiče dětí, které školu navštěvují jsou již o situaci informováni.

*Bezpečnostní opatření Ministerstva zdravotnictví: https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/.
**Podrobný manuál pro školy Ministerstva školství: https://www.msmt.cz/msmt-vydalo-aktualizovany-manual

Text, grafika a video: (tzjč)

 

VIDEO: Slova hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské po jednání bezpečnostní rady.
(Spustíte kliknutím na obrázek)

 

 

 

 

 

 

 

0 0 votes
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře