ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV: Vývoj situace a předpověď počasí pro Českou republiku do...

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV: Vývoj situace a předpověď počasí pro Českou republiku do čtvrtka 26. listopadu

Ilustrační foto: Jindra VOJTÍŠKOVÁ KRULLOVÁ

 

Situace: Do střední Evropy postoupí od severozápadu brázda nízkého tlaku a během čtvrtka ovlivní počasí u nás od západu studená fronta. Za ní k nám pronikne studený vzduch od severozápadu a v něm přejde přes střední Evropu k východu tlaková výše. Po jejím severním okraji bude postupovat dále k východu frontální systém. V pondělí přejde přes naše území k jihovýchodu studená fronta. Za ní se k nám v chladnějším vzduchu rozšíří tlaková výše, která postoupí nad východní Evropu, a po její zadní straně k nám v závěru období začne proudit teplejší vzduch ve vyšších vrstvách atmosféry.

 

Předpověď na čtvrtek 19. listopadu:
Jasno až polojasno, zpočátku místy nízká oblačnost nebo mlhy, ojediněle mrholení. Od západu oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, večer nad 1000 m, na severozápadě nad 700 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, při slabém větru až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 8 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, na severu a severovýchodě zpočátku čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Vítr se bude odpoledne měnit na západní až severozápadní.

Předpověď na pátek 20. listopadu:
Oblačno až zataženo, postupně od západu ubývání oblačnosti. Ojediněle sněhové přeháňky. Zpočátku srážky místy, v jihovýchodní polovině území pod 600 m smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s bude k večeru slábnout.

Předpověď na sobotu 21. listopadu:
Většinou polojasno, ráno ojediněle mrznoucí mlhy. Odpoledne a večer od západu přibývání oblačnosti, na severu ojediněle slabé sněžení nebo déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Zpočátku mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s se bude postupně měnit na jihozápadní.

Předpověď na neděli 22. listopadu:
Oblačno až polojasno, ojediněle mlhy, ráno mrznoucí. Na severu postupně až zataženo a ojediněle déšť. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při mírném větru kolem +2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v Čechách při mírném větru až 9 °C. Slabý jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s, v severních výběžcích a ve Slezsku mírný 3 až 7 m/s.

Předpověď na pondělí 23. listopadu:
Zataženo až oblačno, od severozápadu místy slabý déšť nebo přeháňky, postupně nad 700 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na jihu při zmenšené oblačnosti ojediněle až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s se bude odpoledne měnit na severozápadní.

Vyhlídka počasí od úterý 24. listopadu do čtvrtka 26. listopadu:
V úterý většinou oblačno, ojediněle přeháňky, od středních poloh sněhové. V dalších dnech zataženo nízkou oblačností, místy mlhy, i mrznoucí. Na horách a ojediněle i v nižších polohách skoro jasno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, při zmenšené oblačnosti až -3 °C. Nejvyšší denní teploty v úterý 5 až 9 °C, v dalších dnech 1 až 6 °C.

 

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV

 

 

 

 

Komentáře

komentářů