STRAKONICE: Vojáci si splnili svůj sen. Zahrají si rybníkový hokej na mistrovství...

STRAKONICE: Vojáci si splnili svůj sen. Zahrají si rybníkový hokej na mistrovství světa v Kanadě

Barvy armády na turnaji v Bratislavě hájili strakoničtí vojáci a jeden ze studentů Univerzity obrany.

 

Strakoničtí vojáci vybojovali před pár dny v Bratislavě třetí místo na Mistrovství Česka a Slovenska v rybníkovém hokeji. Zajistili si tak postup na Mistrovství světa, které proběhne v půlce února v kanadské provincii Nový Brunšvik.

„Splnil se tak náš hokejový sen. Jsme neuvěřitelně šťastní a spokojení. Dostat se na mistrovství světa v jakémkoliv sportu, je úžasný pocit, který nás bude ještě dlouho naplňovat,“ neskrýval nadšení nadrotmistr Jaroslav Koubek ze strakonického 25. protiletadlového raketového pluku.

Pětičlenný tým, který obstál v konkurenci dalších čtyřiadvaceti družstev, tvořili tři strakoničtí vojáci – kromě nadrotmistra Koubka ještě rotmistr Aleš Dlouhý a desátník David Pavlíček, student brněnské Univerzity obrany četař Ondřej Dlouhý a civilista Milan Bláha.

Náročný boj

Dostat se mezi šest nejlepších týmů, které budou reprezentovat Českou republiku v zemi javorového listu, nebylo vůbec jednoduché. „Hrálo se tři dny, od rána do večera, sehráli jsme celkem devět zápasů,“ potvrdil rotmistr Aleš Dlouhý.

České a slovenské týmy se mistrovství světa v Kanadě účastní teprve od roku 2017. Přesto oba poslední ročníky vyhráli. Vojáci tak v Bratislavě změřili síly i s úspěšným týmem jako Captains Náměšť, kteří loňské mistrovství světa vyhráli, nebo týmem Starý Pušky ze Žďáru nad Sázavou, jež v Kanadě zvítězili v roce 2018.

Překvapivý výsledek

Jejich výsledek byl o to překvapivější, že se na turnaj nijak speciálně nepřipravovali. „Chodíme hrát hokej jednou týdně v rámci služební tělovýchovy a účastníme se hokejových turnajů, které jsou pořádány v rámci Armády České republiky. Společně netrénujeme, protože každý z nás pochází odjinud. Připravujeme se tak individuálně každý sám,“ doplnil nadrotmistr Koubek.

Svůj úspěch přisuzují taktice. „Zvolili jsme správnou strategii. Hodně záleží také na trpělivosti a disciplíně, konkrétně dodržet strategii, kterou jsme si domluvili,“ prozradil rotmistr Dlouhý. „Sešli jsme se jako dobrá parta lidí, jsme kamarádi a máme dobré vztahy,“ označil jako další důvod úspěchu nadrotmistr Koubek.

Vojáky můžete podpořit

Součástí ceny, kterou vojáci obdrželi za třetí místo na bratislavském turnaji, je zaplacené startovné pro mistrovství světa v Kanadě. Všechno ostatní, včetně letenek a ubytování, si ovšem musí zaplatit sami. Shánějí tak sponzory, kteří by je podpořili na jejich cestě za hokejovým snem. Jako první se přihlásili strakoničtí vojáci, kteří organizují na podporu svých kolegů dobrovolnou sbírku.


 

Mistrovství světa v rybníkovém hokeji je mezinárodní hokejový turnaj, pořádaný v Kanadě od roku 2002. Češi a Slováci se turnaje účastní od roku 2017. Rybníkový hokej je druh ledního hokeje, který se hraje na menším hřišti ve čtyřech hráčích, bez brankáře. Každý tým může mít maximálně pět hráčů. Doba zápasu je 30 minut, hraje se dvakrát 15 minut. Během zápasu se nevylučují hráči, za běžné fauly se uděluje takzvaný malý trest, což znamená připsání gólu ve prospěch druhého týmu.


 

Text: Jana SAMCOVÁ, tisková a informační důstojnice 25. protiletadlového raketového pluku

Foto: Česká asociace rybníkového hokeje

This slideshow requires JavaScript.

 

 

Komentáře

komentářů