POČASÍ: Vývoj situace a předpověď pro ČR od středy 30. ledna do...

POČASÍ: Vývoj situace a předpověď pro ČR od středy 30. ledna do středy 6. února

 

Situace: Počasí ve střední Evropě začne od západu ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu. Před zvlněnou studenou frontou, která bude přecházet přes naše území v sobotu bude do střední Evropy proudit teplý vzduch od jihu. Za ní se ve studeném vzduchu do střední Evropy rozšíří oblast vysokého tlaku vzduchu od jihozápadu.

Předpověď na středu (00-24):
Jasno až polojasno, ojediněle nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy. Během dne postupně přibývání oblačnosti a ojediněle slabé sněžení. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, při sněhové pokrývce kolem -11 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C, při nízké oblačnosti kolem -2 °C, v 1000 m na horách kolem -4 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s, na Českomoravské vrchovině s nárazy kolem 15 m/s, se bude měnit na jižní až jihozápadní a k večeru zeslábne. Na východě vítr slabý proměnlivý do 3 m/s.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Oblačno, přechodně i polojasno, místy zejména na Moravě a ve Slezsku zataženo nízkou oblačnosti, ojediněle sněžení. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až +4 °C, v místech s nízkou oblačnosti kolem -1 °C. Slabý jižní vítr do 3 m/s, během dne postupně mírný jihovýchodní 2 až 6 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):
Oblačno až zataženo, místy déšť nebo mrholení, zpočátku i mrznoucí. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, postupně čerstvý 7 až 12 m/s, v nárazech 15 až 25 m/s (až 90 km/h), v Jeseníkách a Beskydech kolem 30 m/s (110 km/h). Na západě Čech jen slabý vítr do 4 m/s.

Předpověď na sobotu (00-24):
Oblačno až zataženo, na většině území občas déšť, který bude večer přecházet v Čechách v polohách nad 800 m ve sněžení. Zpočátku v západní polovině Čech ojediněle srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, v západní polovině Čech kolem -1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, v západní polovině Čech kolem 3 °C. Čerstvý jižní vítr 7 až 12 m/s v nárazech 15 až 25 m/s (až 90 km/h), v Jeseníkách a Beskydech kolem 30 m/s (110 km/h) bude během dne slábnout a měnit se na jihozápadní. V západní polovině Čech slabý proměnlivý postupně mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno, místy přeháňky, v polohách nad 800 m, během dne postupně nad 400 m smíšené a sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s

Vyhlídka počasí od pondělí do středy:
Oblačno, ojediněle sněhové přeháňky, postupně polojasno a ojediněle tvorba nízké oblačnosti. Nejnižší noční teploty 0 až -5 °C, při celonočním vyjasnění a na sněhové pokrývce kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 5 °C.

 

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV

Ilustrační foto: Ivana PISKÁČKOVÁ

 

 

 

Komentáře

komentářů