POČASÍ: Vývoj situace a počasí pro ČR od neděle 21. října do...

POČASÍ: Vývoj situace a počasí pro ČR od neděle 21. října do neděle 28. října

 

Situace: V neděli bude do střední Evropy od západu zasahovat okraj tlakové výše a zároveň počasí u nás ovlivní tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry postupující z Polska dále k jihu. V pondělí okraj tlakové výše zeslábne a přes střední Evropu začnou postupovat v čerstvém až silném severozápadním proudění jednotlivé frontální systémy. V závěru příštího týdne bude počasí u nás ovlivňovat rozsáhlá brázda nízkého tlaku vzduchu, která bude zasahovat ze Skandinávie do Středomoří.

Předpověď na neděli (00-24):
Oblačno až zataženo, na západě místy až polojasno. Ojediněle mrholení, v severovýchodní polovině území místy občasný déšť nebo přeháňky. Nad 1000 m srážky smíšené nebo sněhové. Později odpoledne a večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na severovýchodě kolem 9 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s, v Čechách ráno a večer slabý proměnlivý do 3 m/s.

Předpověď na pondělí (00-24):
Skoro jasno až polojasno, v noci a ráno místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Během dne postupně od severozápadu oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, na východě srážky až večer. Na severu a severovýchodě v polohách nad 1200 m později srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý (00-24):
Oblačno až zataženo, místy déšť, později od severozápadu na většině území déšť nebo přeháňky, na severu a severovýchodě nad 1000 m přechodně srážky sněhové. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Zpočátku mírný, během dne postupně čerstvý západní vítr 5 až 9 m/s, s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s. Večer bude vítr dále zesilovat.

Předpověď na středu (00-24):
Zataženo až oblačno až zataženo, občasný déšť nebo přeháňky. Během dne přechod k proměnlivé oblačnosti a místy přeháňky. Na severu v polohách nad 800 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Silný severozápadní vítr 7 až 12 m/s, s nárazy kolem 20 m/s, na horách kolem 30 m/s. K večeru bude vítr slábnout.

Předpověď na čtvrtek (00-24):
Proměnlivá oblačnost, místy přeháňky, nad 800 m sněhové. Postupně přibývání oblačnosti a na většině území občasný déšť. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Čerstvý severozápadní vítr 6 až 11 m/s, s nárazy 15 až 20 m/s, bude slábnout.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:
Oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami. Od vyšších poloh postupně srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, postupně 5 až 1 °C, místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, postupně 6 až 10 °C.

 

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV

Ilustrační foto: pixabay

 

 

 

 

Komentáře

komentářů