POLICIE ČR: Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po muži podezřelém z...

POLICIE ČR: Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po muži podezřelém z nejméně šesti podvodů

Strakoničtí kriminalisté žádají o pomoc při pátrání po hledaném šestadvacetiletém Filipu Divišovi. Muž je 175 cm vysoké střední postavy, má čelní pleš s bočními skráněmi hnědé barvy a šedomodré oči. Jeho oblečení není v současné době známo.

Hledaný muž se od roku 2015 do loňského roku nejméně v šesti případech dopustil na území Strakonicka a Českobudějovicka trestného činu podvod. Pod záminkou koupě či zajištění koupě osobních vozidel od zájemců vybíral finanční hotovost v různých částkách, kdy se celková škoda vyšplhala na téměř 3 miliony korun. Po oznámení poškozených vyhlásili kriminalisté, ve spolupráci s Okresním státním zastupitelství v Českých Budějovicích, na uvedeného muže souhlas se zadržením.

Jak se podařilo zjistit Filip Diviš v několika případech vycestoval do zahraničí, kde určitou dobu pobýval. Pak se vrátil zpět do České republiky.

V současné době není znám jeho pobyt a je možné, že ve své trestné činnosti pokračuje.

Proto žádáme o spolupráci při pátrání a pokud se někdo stal obětí jeho protiprávního jednání, ať nás kontaktuje na Územním odboru Strakonice, Služba kriminální policie a vyšetřování, Oddělení hospodářské kriminality, Plánkova 629, Strakonice, telefon 974 237 340, případně na lince tísňového volání 158.

 

Text a foto: POLICIE ČR

 

 

 

Komentáře

komentářů