TÝDEN NA RADNICI (33): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá...

TÝDEN NA RADNICI (33): Vimperský starosta Pavel Dvořák a jeho pravidelná malá víkendová inventura

Zajímavý týden, nejen profesní, ale i zátěžově emoční…

Rada města rozhodla vypsat tendry na podzemní kontejnery v prostoru parkoviště u městské policie, na stoupačky a sociální zařízení ZŠ Smetanova a na rekonstrukci hospodářské budovy MŠ Mírová. Celkem asi za 15 milionů korun. Do areálu letního divadla půjde zakopat nový kabel elektrického vedení místo dosavadního vzdušného, k tomu jsme vydali souhlas pro E.ON. 

Do funkce vedoucí nového Odboru rozvoje jmenovala rada města Kristýnu Samkovou do funkce předsedy dozorčí rady Městských lesů Karla Schwambergera.

Oficiální inflace loni, podle sdělení ČNB, byla 2,5 %. Jenom pro srovnání, předloni to bylo 0,6%. Prošlo to radou proto, že se to odrazí v některých našich smlouvách.

Rozjelo se projektování rybníka na Křesánovském potoce u odbočky cesty na Hrabice. Byli jsme se podívat s projektantem Janem Skalou a jeho kolegou na místo budoucí stavby hráze. Je to hodně velké vertikální převýšení, možná kolem osmi metrů. Jsem zvědav, jak to vyjde. Jestli to bude na jeden nebo dva rybníky.

Úředně byly otevřeny kasičky letošní Tříkrálové sbírky. Vybralo se 240 934 korun, což je o 11 463 korun více než loni. Výtěžek půjde hlavně na Charitu v Pravětíně. Díky.

Martin Kalous, šéf odboru hospodářského a bytového, předložil informaci k dražbě dvou pozemků určených k výstavbě rodinných domů v lokalitě Homolka. Dražba se uskuteční 7. února od 15 hodin na radnici. Vyvolávací cena je 880 tisíc a 1,06 milionu korun. Vratná kauce účasti na dražbě je  pro zájemce 70 tisíc korun. Podrobnosti jsou na webu města.

Proběhla porada vedení ohledně využití budovy čp. 8 na náměstí. Musí se najít místo pro kanceláře  Městské správy domů. Tam, kde jsou nyní, je to „sardinkové“. A to jenom připomínám, že v  telekomunikační budově, kterou město kdysi koupilo, je volných míst dost a dost, pomalu pro celou  radnici. Tak uvidíme, co s tím.

S jednatelem Městských služeb Janem Králem jsem probral rozbory časového a ekonomického využití zimního stadionu v loňském roce. Dodržel se průměr využití těsně nad deseti hodinami denně a celková tržba byla 1,070 milionu korun.. Z toho „hobíci“ utratili kolem 780 tisíc korun. Předpokládaná a dobrá čísla. I proto, že už řadu let nepřekročila dotace na zimák, i při rostoucích nákladech, částku 3,5 milionu korun. Díky.

Ve středu, jako pokaždé před zasedáním zastupitelstva, jsme měli dvouhodinovou pracovní schůzku zastupitelů. Všichni ji mohli využít k dotazům na šéfy odborů Jana Tůmu, Martina Kalouse, Michala Jančeho a vedení města, coby předkladatele hlavních materiálů. Uvidíme na zasedání v pondělí, zda to bylo  k něčemu. Chyběli tam jenom čtyři zastupitelé.

A navštívili jsme další podniky a organizace ve městě.
Strojírny Vimperk vyrostly v jednu z nejmodernějších firem ve městě. Byl jsem tam po osmi letech a  nepoznal jsem to tam. Moderní skoro všechno. Při této příležitosti jsme popřáli jednateli Václavovi Kramlovi k 25. výročí trvání firmy.

Podobné to bylo v ČSAD Jihotransu u Františka Švece. Oba vedoucí pracovníci si stěžují na jedno – nejsou lidi….

Nu a v Českých lesích jsem se šéfem Lesního závodu Boubín Jaromírem Kříhou probral, jak to vypadá  v lesích i ve městě. Také bezva přátelský rozhovor.

Tak takový to byl normální i zajímavý týden.
A co je nejvíce zátěžové a emoční? Lidé jsou nějak podrážděni, možná chybí slunce. Asi nám všem.
Držte nám palce.

Pavel DVOŘÁK

 

 

Komentáře

komentářů