RECEPTY ZE ŠUMAVSKÉ VESNICE: Vyberte si tu pravou. Tři druhy tradičních vánoček...

RECEPTY ZE ŠUMAVSKÉ VESNICE: Vyberte si tu pravou. Tři druhy tradičních vánoček z naší Šumavy

 

VÁNOČKA STRAŠÍNSKÁ
1 kg polohrubé mouky, 20 dkg másla, 10 dkg práškového cukru, 5 dkg kvasnic, 4–5 dcl vlažné sladké smetany, 1 vanilkový cukr, 15 dkg rozinek předem namočených v rumu, 15 dkg nasekaných mandlí, kůra z 1 citronu, špetka muškátového oříšku, 5 žloutků, špetka soli
Kvasnice zmladíme v troše smetany, cukr utřeme se žloutky a zaděláme do mouky s vanilkovým cukrem. Přidáme rozpuštěné máslo, kůru a muškátový oříšek. Těsto dobře vypracujeme (vytloukáme) a necháme kynout. Pak vmícháme rozinky, mandle a necháme opět kynout. Upleteme vánočku, kterou potíráme žloutkem se smetanou, podle libosti ještě posypeme mandlemi a zvolna pečeme asi 1 hodinu. Upečenou vánočku potřeme smetanou a cukrujeme.

VÁNOČKA NEZDICKÁ
1 kg hladké mouky, 5 dkg kvasnic, 2/3 l vlažného mléka, 50 dkg másla, 20 dkg cukru, 6 žloutků, špetka soli
špetka mletého anýzu a muškátového oříšku, vanilkový cukr, citronová kůra
Zaděláme těsto, přidáme podle chuti spařené rozinky a necháme kynout. Spleteme vánočku, potřeme vejce a sypeme mandlemi. Pečeme zvolna asi 1 hodinu.

VÁNOČKA Z OSTRUŽNA
30 dkg másla, 1 kg polohrubé mouky, 4 vejce, 1/8 l mléka, 6 dkg kvasnic, 14 dkg cukru,14 dkg rozinek a stejně mandlí, kůra z citronu, 2 strouhané hořké mandle
Vypracujeme těsto, které zaděláme večer a necháme do rána kynout. Potom upleteme vánočku, potřeme žloutkem s mlékem, posypeme mandlemi a pečeme v mírné troubě.

 

Připravuje: Lucie KOHOUTOVÁ

 

 

 

Komentáře

komentářů