POLICIE ČR: Nedejte šanci zlodějům. Kontrolujte své rekreační chaty a chalupy

POLICIE ČR: Nedejte šanci zlodějům. Kontrolujte své rekreační chaty a chalupy

 

S přicházejícím podzimním počasím nastane čas, kdy se mnoho chatařů a chalupářů bude stěhovat do měst, tedy do míst svých trvalých pobytů. Před opuštěním svých „letních sídel“  vám policisté doporučují, aby jste vždy řádně zajistili své nemovitosti.

Zabezpečili dveře, okna a půdní vestavby v obytných částech domu. Pokud máte na oknech mechanické zabezpečení – mříže – zajistěte je řádným zámkem.

V případě, že je objekt podsklepen, kdy se dá vstoupit do horních pater, nezapomeňte zajistit i tento vstup. Kromě mechanického zabezpečení, je vhodné i elektronická poplachová signalizace, která reaguje na pohyb nebo otevření dveří či oken. Nezapomněli také na garáže, sklady a stodoly, kde skladujete dílenské nebo zahradní nářadí či náčiní.

Sousedská výpomoc, tj. že vám občané trvale žijící v rekreačních oblastech, váš domek, chatu či usedlost zkontrolují, je také velmi dobrou prevencí.

Policisté na tyto skutečnosti upozorňují i ve svých internetových projektech

https://www.mvcr.cz/clanek/zabezpecte-se-vyzyva-preventivni-mobilni-aplikace.aspx

https://prevencekriminality.cz/wp-content/uploads/2021/10/navod-k-obsluze-aplikace-zabezpecte-se-ii.pdf

Pokud by opravdu „nezvaný host“ vešel do vašeho domu, nevstupujte dovnitř a okamžitě přivolejte policisty na lince tísňového volání.

 

POLICIE ČR


 

 

Komentáře

komentářů