ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV: Vývoj situace a předpověď počasí pro Českou republiku do...

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV: Vývoj situace a předpověď počasí pro Českou republiku do 24. srpna

Ilustrační foto: pixabay

 

Situace: Ve středu se bude nad střední Evropou udržovat nevýrazné tlakové pole vyplněné teplým vzduchem. Ve čtvrtek začne přes naše území postupovat zvolna k východu zvlněná studená fronta a před ní k nám bude vrcholit příliv velmi teplého vzduchu od jihu. Postupně po přední straně výběžku vyššího tlaku vzduchu k nám začne proudit chladnější vzduch od severozápadu. Na počátku příštího týdne bude výběžek vyššího tlaku vzduchu slábnout a naše území se bude nacházet v nevýrazném tlakovém poli.

 

Předpověď na středu 17. srpna:
Jasno až polojasno. V noci a ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost, zejména na severovýchodě. Později odpoledne a večer zejména v Čechách až oblačno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 30 až 34 °C, v 1000 m na horách kolem 25 °C. Slabý proměnlivý nebo východní vítr do 4 m/s.

Předpověď na čtvrtek 18. srpna:
Polojasno až oblačno, od západu postupně přibývání oblačnosti. Zpočátku na západě ojediněle přeháňky, odpoledne zejména v Čechách místy přeháňky a bouřky, ojediněle i silné. Na Moravě a ve Slezsku ojediněle přeháňky a bouřky až večer. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 31 až 35 °C, na západě Čech kolem 29 °C. Slabý, během dne mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách postupně měnit na západní a v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na pátek 19. srpna:
Zataženo až oblačno, zejména na východě zpočátku až polojasno. Místy déšť nebo přeháňky, postupně od západu srážky četnější a ojediněle i vydatnější. Místy bouřky ojediněle i silné. Nejnižší noční teploty 21 až 16 °C, na jihovýchodě Moravy kolem 22 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, při dešti kolem 20 °C, na Moravě a ve Slezsku 26 až 31 °C. Slabý, postupně mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s, v bouřkách přechodně zesílí. Zpočátku na východě vítr jižní.

Předpověď na sobotu 20. srpna:
Zataženo až oblačno, na většině území občas déšť nebo přeháňky a na východě ojediněle i bouřky. Odpoledne a večer postupně od západu částečné ubývaní srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Čerstvý severozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer částečně slábnout.

Předpověď na neděli 21. srpna:
Polojasno až oblačno a ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s, bude slábnout.

Vyhlídka počasí od pondělí 22. srpna do středy 24. srpna:
Oblačno až polojasno, ojediněle, přechodně místy přeháňky a ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, v závěru období 24 až 28 °C.

 

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV

 

Výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu pro regiony a města najdete ZDE


 

 

Komentáře

komentářů