OD NAŠICH ČTENÁŘŮ: Příjemný květnový večer ve čkyňské synagoze s pěticí vimperských...

OD NAŠICH ČTENÁŘŮ: Příjemný květnový večer ve čkyňské synagoze s pěticí vimperských studentek

 

Jednoho květnového dne jsem si našla chvilku a šla jsem, jak se říká, za kulturou. Jen hrstka lidí si chtěla zpříjemnit večer jako já a nenechala si ujít jedinečný program ve čkyňské synagoze – divadelní koláž Můj tanec se světem nastudovanou pod vedením Venduly Slepičkové.

Pětice mladých žen, studentek vimperského gymnázia (Natálie Fulínová, Denisa Frühaufová, Kateřina Nová, Anna Křížová, Maria Friedlová), nás nechala nahlédnout do jedinečných okamžiků svých životů a vnímání světa. Holky nám poodhalily svá tajemství, svá přání, své sny, své plány. Místy jsme se všichni smáli, místy nám běhal mráz po zádech, někteří z nás i slzy uronily.

Ve mně zůstal jedinečný zážitek. Zážitek z toho, jak představení bylo krásné, strhující a vlastně i tolik reálné a pravdivé. Vrátila jsem se do věku účinkujících, v myšlenkách vzpomínala, jak to vlastně rodiče se mnou museli mít těžké. Jak mi celý svět ležel u nohou a všichni okolo mě mi nerozuměli. A zároveň se dostávám do etapy života, kdy i já začínám mít strach o své děti, prožívám s nimi veškerá trápení a splíny, radosti a štěstí a že tenhle „Můj tanec se světem“ mě ještě teprve čeká.

Anno, Mario, Kateřino, Natálie a Deniso, byly jste úžasné! Přeju vám, ať se vám vaše přání splní, ať je ten váš tanec se světem pořád tak pestrý, úsměvný, plný zážitků, radosti, přátelství, štěstí, ať těch překážek ke splnění vašich cílů je co nejméně.

 

Text a foto: Jaroslava SOVOVÁ, Čkyně

This slideshow requires JavaScript.

 

Komentáře

komentářů