IVETA PRESLOVÁ: Jiří Cais nemá důvěru nejen devíti členů zastupitelstva města, ale...

IVETA PRESLOVÁ: Jiří Cais nemá důvěru nejen devíti členů zastupitelstva města, ale ani ve vlastních řadách

iveta-preslova-2

Kolega Jiří Cais (odvolaný v pondělí 27. února z funkce vimperského místostarosty – pozn. red.) nás na začátku volebního období během jednání o obsazení míst ve vedení města požádal o podporu. Přesvědčoval nás, že bude spojovacím článkem mezi radnicí a ostatními členy zastupitelstva. To se, ke škodě města nestalo. Naopak- většinu našich návrhů smetával ze stolu, aniž by se snažil vykomunikovat, co nás k nim vede. Dále k tomu mohu přidat kauzu ohledně podnikání a střetu zájmů, velice špatnou práci předsedy strategického výboru města, arogantní jednání nejen vůči zastupitelům, ale i lidem, neplnění základních povinností, pozdní zasílání podkladů často nedostatečně připravených, neochota vysvětlovat kroky radnice, atd. A opravdu nechci do hloubky rozebírat kauzu odvolání paní starostky, kterou rozehrál právě pan Cais. Tudíž je ztráta naší důvěry pochopitelná.

Nejsem to pouze já, ale je to devět členů zastupitelstva města, kteří nevidí žádný posun v práci Jiřího Caise. A jak je vidět, nemá důvěru ani ve vlastních řadách. To, že se někdo při takto důležitém hlasování zdrží, znamená, že člověku nedůvěřuje.

Pozice místostarosty je jistě složitá funkce, ale není možné se na ni zaučovat dva a půl roku roku. Věřím, že uvolněné místo obsadí člověk, který bude znamenat nový začátek a bude pomocníkem současnému vedení radnice.

Iveta PRESLOVÁ, zastupitelka města Vimperk

 

PRACHATICKÝ DENÍK: Jiří Cais jako místostarosta Vimperka skončil, nástupce bude znám až v dubnu

HORKÁ ZPRÁVA: Zastupitelé odvolali z funkce vimperského místostarostu Jiřího Caise

 

 

 

Komentáře

komentářů