TOMÁŠ HAAS KOMENTUJE: ODS tvrdí, že se změnila, že je jiná. Asi...

TOMÁŠ HAAS KOMENTUJE: ODS tvrdí, že se změnila, že je jiná. Asi ano, ale obávám se, že jí to vůbec nepomůže

Před osmi měsíci jsem se podivil tomu, že si ODS ke své tiskové konferenci přizvala kapelu. A ne ledajakou, přizvala si slavné Plastiky.A dostavila se reakce, jistý pan Zapletal mi napsal, jak se mými texty baví a jak je (Plastiky) moji čtenáři asi nikdy neslyšeli.

tomas-haas-1Já jsem je slyšel. Jejich hudba není zrovna můj šálek čaje, ale to je věc osobního vkusu a není to podstatné.

Podstatné je, že Plastici spíše než kapelou jsou symbolem. A to symbolem čehosi, co se po listopadu stalo protikladem filosofie, principů a politiky ODS.

A proto jsem si nemyslel, že to bylo šťastné rozhodnutí.

ODS tvrdí, že se změnila, že je jiná. Asi ano, ale jestli je toto příklad její změny, obávám se, že jí to nepomůže. Nepomohlo to ani kandidátu ODS do senátních voleb, „Čuňasovi“ Stárkovi.
Nepostoupil ani do druhého kola.

Nemění se totiž její potenciální voliči, ti, na které ODS kašle. Na ty melodie Brabencova saxofonu nezabrala a nezabere. Je to zcela jiný žánr.

Jistě ODS se mění i jinak. Například její předseda zcela změnil svůj vzhled. A sluší mu to.

Svůj vzhled změnil i jiný disident, který je osobností ODS již delší dobu, Saša Vondra. Jemu to ale nesluší zdaleka tolik, jako panu předsedovi. Sašo promiň.

Musím se podívat na stránky ODS a prohlédnout si portréty jejích dalších vedoucích osobností, snad se mi z jejich fotografií podaří posoudit hloubku změny ODS.

(fb) Tomáš HAAS

 

Tomáš Haas je politický konsultant a publicista. Narodil se v Praze. Emigroval v roce 1969 do Kanady, kde studoval historii a politologii. Působil jako konsultant v Kanadě a USA. Mezi léty 1991 a 1996 působil v Praze jako poradce primátora Hlavního města Prahy, několika ministrů a Úřadu vlády. Potom se na několik let vrátil do Kanady a USA, kde opět působil jako nezávislý konsultant. Do republiky se definitivně vrátil roku 2005 a mezi lety 2005 až 2008 byl interním poradcem presidenta republiky, v letech 2009 – 2010 byl poradcem tehdejších předsedů vlády – Topolánka a Fischera.

 

 

 

Komentáře

komentářů