DOKUMENT: Veřejné prohlášení místostarosty Vimperka Jiřího Caise zaslané médiím v úterý 31....

DOKUMENT: Veřejné prohlášení místostarosty Vimperka Jiřího Caise zaslané médiím v úterý 31. května

Vimperský místostarosta Jiří Cais rozeslal v úterý 31. května médiím své prohlášení k současné situaci ve Vimperku a místní samosprávě. Text zveřejňujeme v plném znění bez redakční úpravy.

(red), foto: archiv redakce Za krásnější Vimperk

 

 

Vimperk město hádek
cais jiříUrčitě jste si během posledních týdnů všimli, že ve Vimperku není cosi v pořádku. Máte pravdu, není! Co se lidských vztahů týká, tak na úrovni politické reprezentace, tak se to dostalo na úroveň, která je už opravdu „za hranou“. Opozice toho využívá a je agresivnější víc, než obvykle.

Vimperáci, kteří situaci sledují, jsou otrávení. Nedivím se. Tohle je stav, ve kterém se nedá pracovat a je jisté, že musí dojít k nějaké změně. Sám na svém křesle nelpím. Vím, že si na něj brousí zuby silní zákulisní hráči. Svým způsobem by mi to jen prospělo. Nemusel bych neustále odpovídat na účelové útoky na mne a také na firmu IT Profi, která na trhu začala působit dávno před mým aktivním vstupem do komunální politiky. Po dobu co jsem na radnici se nemohu firmě tak věnovat. Logické je, že výsledky hospodaření firmy nejsou jako dříve. Plat místostarosty není tak vysoký, aby mi kompenzoval ušlé zisky, přesto si nic nevyčítám. Jsem rád, že jsem do toho šel. Během mého působení na radnici se podařilo prosadit několik zásadních, pro město klíčových projektů, protože nerad odcházím od rozdělené práce, tak bych je rád dokončil. Uvidíme, jestli i přes všechny pomluvy a lži dostanu příležitost!

Jak fungují vimperští zastupitelé?
Hádky, udávání, házení špíny, zákulisní pletichaření, politikaření. U řady vimperských zastupitelů vidím, že dělají naprostý opak toho, proč byli do své pozice zvoleni. Rozvoj města nikoho nezajímá, nebo je až na druhé koleji, většina se snaží zostudit jen svého politického soupeře. Neříkám, že všichni, ale s ohledem na to, jak je Vimperk malé město, jsou tyto snahy v našem měřítku opravdu extrémní. Pokud by všichni věnovali tolik úsilí našemu městu, jsem přesvědčený, že bychom se skutečně měli moc dobře. Takhle je politický život ve Vimperku pastvou pro provozovatele bulvárních městských webů. Ale přijďte se sami přesvědčit na zastupitelstvo. Konstruktivních diskusí uslyšíte opravdu málo, ale garantuji Vám, že hádky, urážky, pomluvy a pokusy o podrazy všeho druhu vám budou v uších znít ještě dlouho.

Proč se mě Šárka Janásková snaží očernit?
Osud Vimperka je dnes v rukou zvěrolékařky Šárky Janáskové (VPM). Rozpoutala pseudokauzu, ve které se mě snažila namočit do nějakých podvodů týkající se mé firmy IT Profi. Její výmysly jsem jasně vyvrátil. Nejdříve mě několikrát napadla, když jsem jí nabídl, že vše vysvětlím ústně, nechtěla. Proč? Raději zveřejnila příspěvek plný lží, polopravd, účelově zkreslených faktů a nesmyslů. U části vimperských obyvatel splnila svůj účel. Vyvolala neklid, pošpinila mou osobu (vždyť přece na každém šprochu…) O co jde? V roce 2013 jsme byli upozorněni, že provozujeme nadzemní vedení internetu v rozporu s platnou legislativou, upozornila na to konkurenční firma. My jsme ale postupovali podle právního výkladu, který říká, že stavby elektronických komunikaci jsou podle paragrafu 103 stavebního zákona z této povinnosti vyjmuty. Stavební úřad měl na věc jiný názor, tak jsme postupovali dle nařízení od stavebního úřadu a snažili se řešit dodatečně povolení stavby. Takže není pravda, jak často paní Janásková, resp. možná lépe říci její „poradkyně“ paní Věra Vávrová, že firma IT Profi podnikala v rozporu se zákonem, protože výklad není jednoznačný a z naší strany jsme se snažili vždy podnikat v souladu s legislativou.

Přesto v prosinci 2015 zaměstnanec firmy IT PROFI s.r.o. informoval vedoucí stavebního úřadu na osobní schůzce o tom, že v nejbližší době provedeme odstranění nadzemního vedení. Poslední vedení bylo odstraněno 8. 2. 2016. Právě z důvodu nejasnosti této legislativy týkajicí se problematiky elektronických komunikací jsem se rozhodl to řešit tímto způsobem a to z důvodu, že jsem veřejně aktivní a nechci žádné pochybení vůči okolí, ačkoliv to stále vnímám jako psedokauzu a důvodem jejích vyvolání je někde jinde… Vše je v pořádku. Nevím, odkud zná Šárka Janásková platnou legislativu týkající se této složité problematiky…

Vimperské počty
Jen pro ilustraci. Vimperk má 17 zastupitelů – 9 z nich tvoří koalici (SNK (3), ODS (2), KDU (2), VPM (1+1?)); 8 zastupitelů (JIH2012(3), ČSSD(2), ANO(2), KSČM(1) je v opozici. Šárka Janásková je součástí koalice, lépe řečeno byla, na minulém zastupitelstvu, ale oznámila, že z koalice odstoupí, pokud já budu dále místostarostou. Což by mohlo zároveň znamenat i konec koalice. Myslím si, že nevěří tomu, že jsem se já něčeho dopustil. Je dostatečně inteligentní na to, aby věděla, že se nic zásadního nestalo. Stejně tak by mohlo být zajímavé zabývat se podnikáním a dalšími činnostmi paní doktorky Janáskové ….

Podle mého názoru je vše dílem její zhrzené stranické kolegyně, přítelkyně, podnikatelky Věry Vávrové st.Ta nikdy neunesla skutečnost, že se po posledních volbách nedostala do zastupitelstva. Když teď vidí, že se nám ve Vimperku, přes všechnu špínu, některé projekty daří realizovat, cítí, že je třeba tomu učinit přítrž. Tak společně vymyslely tuto pseudokauzu. Caise zostudit, pošpinit, zbavit funkce. Minimálně se jí daří otrávit mi život, přátele, rodinu. Důkazy mé více než jeden a půl roční práce jsou jasné. Snažím se plnit to, co jsem slíbil. Nezajímají mě zákulisní intriky vimperských politických hráčů.

Posuďte sami: Máme odsouhlasený územní plán, zpracovaný strategický plán rozvoje města. To jsou klíčové dokumenty, nezbytné pro rozvoj města. Vůbec poprvé v dějinách města se nám podařilo zpracovat koncepci revitalizace sídliště Míru, v přípravě je zpracování územní studie na rekonstrukci ulice 1.máje, chceme ji co nejdříve opravit. Koncepčně řešíme situaci ohledně vimperských sportovišť. Do konce volebního období chceme začít s dostavbou krytého bazénu na základě zcela nového, moderního projektu, který bude dávat smysl i z pohledu samotného provozu a jeho nákladů…

Proč mě chce „odstřelit“ Věra Vávrová st.?
Věra Vávrová je zakládající členkou občanského sdružení Stáni Chumanové. Já myslím, že bývalá oblíbená a schopná starostka, které si za její práci vykonanou pro Vimperk velmi vážím, se musí obracet v hrobě. Kdyby věděla, k čemu Věra Vávrová zneužila její jméno, určitě by se jí to nelíbilo. V době mého působení na radnici jsem si to uvědomil, jakým způsobem financuje aktivity sdružení. Krátce a jasně – na úkor bohulibých akcí se za cizí peníze, sama zviditelňuje. Nevím, jestli je to nezákonné, ale neetické určitě! Několikrát jsem se vyjádřil, že takhle to není správně, dal jsem jí vše jasně najevo. Ona můj názor zná a snaží se mě „odstřelit“. K tomu teď velice umně využívá Šárku Janáskovou, která se snaží zpropagovat celou pseudoaféru a pomlouvá mě po celém městě. Škoda, že podobnou energii nevěnuje své firmě nebo rozvoji města.

Jednání zastupitelstva města Vimperk se koná 1. 6. 2016 od 15.30 hod.
Přijďte si vše poslechnout na vlastní uši co se ve Vimperku děje

Jiří CAIS, místostarosta Vimperka

 

 

Komentáře

komentářů