PORADNA KREBUL: Exekuce, osobní bankroty, žádost o rozvod, to jsou nejčastější dotazy...

PORADNA KREBUL: Exekuce, osobní bankroty, žádost o rozvod, to jsou nejčastější dotazy klientů

Občanská poradna KreBul Prachatice, detašované pracoviště ve Vimperku, bilancuje svou činnost za uplynulé čtvrtletí. Exekuce, osobní bankroty, žádost o rozvod…to jsou nejčastější dotazy, se kterými se klienti na poradnu obracejí.

Občanská poradna Prachatice, detašované pracoviště ve Vimperku, zahájila svou činnost v září loňského roku, jako nová sociální služba ve Vimperku. Služba poskytuje odborné sociální poradenství klientům, a to v nejrůznějších oblastech lidského života.

Za první čtvrtletí služeb poradny využilo 84 klientů, z toho 43 žen a 41 mužů. Nejčastěji do poradny přicházeli s dotazy ohledně dluhové a finanční problematiky (exekuce, splátkové kalendáře, osobní bankrot), dále s požadavky na sepsání nejrůznějších listin (žádost o rozvod, úprava poměrů k dětem, vylučovací žaloba, odvolání). Třetí kategorií jsou dotazy ze spotřebitelské problematiky (odstoupení od smlouvy, reklamace) a v neposlední řadě řešil pracovník také domácí násilí v rodině.

Poradna sídlí v prostorách Městského úřadu ve Vimperku, odboru sociálních věcí a zdravotnictví, v ulici Nad Stadionem čp. 199, v prvním patře budovy. Poradenským dnem je každá středa v čase 7:30 – 11:30 a 12:30 – 17:00 hodin. Do poradny je možné přijít bez předchozího objednání.

A v jakých oblastech vám v poradně mohou pomoci? Nejvíce klientů se na nás obrací s problémy z finanční a dluhové problematiky – tedy ohledně dluhů, exekucí, sepsání splátkových kalendářů, tvorbu rodinných rozpočtů, sepsání insolvenčních návrhů (tzv. osobní bankrot). Další skupina dotazů se týká spotřebitelských práv – reklamace, odstoupení od smlouvy apod. Zabýváme se též pomocí při sepsání nejrůznějších návrhů (žádost o rozvod, žádost o svěření dítěte do péče, žádost o zvýšení/snížení výživného, výpověď z pracovního poměru, některé druhy žalob a podání k soudu).

Služby poradny jsou nabízeny bezplatně. Obrátit se sem se svým dotazem mohou lidé v krizi, rodiny s dětmi, senioři, oběti domácího násilí, mladí lidé ve věku od 18 let věku. Dotazy lze pokládat osobně každou středu v místě poradny, případně telefonicky na čísle 723 123 093 (pondělí – pátek v čase 10:00 – 17:00 hodin), e.mailem na adrese poradna@krebul.cz.

Občanská poradna Prachatice – detašované pracoviště ve Vimperku je zřizováno KreBul, o.p.s. Prachatice. Fungování poradny je podpořeno Ministerstvem práce a sociálních věcí, Jihočeským krajem a městem Vimperk.

Zdeněk KREJSA, vedoucí občanské poradny

Foto: archiv

 

 

 

Komentáře

komentářů