NIKDY SE NEOKOUKÁ: Český film Drahé tety a já natáčený ve Vlachově...

NIKDY SE NEOKOUKÁ: Český film Drahé tety a já natáčený ve Vlachově Březí. V neděli a úterý na TV Nova

 

Šumavsko má mnoho známých míst, kde se točilo a filmovalo … Kvilda, Hoštice u Volyně, Předslavice, Malenice …Vlachovo Březí.
A právě historickou podobu Vlachova Březí si můžete připomenout ve snímku Drahé tety a já (a je tam i trocha z Českých Budějovic). 

PRO ŠUMAVSKO

 

Film Drahé tety a já vysílá TV Nova v neděli 10. června od 17,45 hodin.

V příštím týdnu pak Nova Cinema v úterý 12. června od 18,25 hodin.

 

Následující text staršího data vznikl před vysíláním filmu v televizi Prima, je ale stále aktuální:

Na Primě uvidíte další český roztomile vtipný film. Možná to bude tím, že ve filmu Drahé tety a já uvidíte komediální čtveřici jak víno. Roztomilou dvojku Nataši Gollové a Evy Svobodové jako popletených tet, stejně jako Ivu Janžurovou a Jiřího Hrzána!

Do poklidného života dvou tet, Fany a Andělky, zasáhne nečekaná událost. Dosud žili na okraji malebného městečka v malé vilce a všichni je považují za mírně popletené. Jednou se vypravily do spořitelny uložit si peníze a dát pokladní švestky, ale také ještě koupit topnou naftu. Úkoly si rozdělí a tak se stane, že Fany je očitou svědkyní loupežného přepadení místní spořitelny. Obě se rozhodnou pachatele na vlastní pěst vypátrat, ale všechny indicie je vedou k ženichovi jejich neteře Hermínky. Číšník Michal je z vinárny, ve které pracuje, současnými šlágry tak prosycen, že se často – k Hermínčině nelibosti – vyjadřuje písněmi. Přestože se díky horlivým tetám ocitne v nemilém podezření, prozpívá se až ke šťastnému rozuzlení celé záhady… Za všechno prostě může jeden pomatený ženich a pes!

To všechno uvidíte na Primě. A teď se pojďte dozvědět všechno, co o filmu nevíte:

Po tomto snímku Nataša Gollová natočila ještě dvě desítky filmů, tato role však byla jistojistě ze všech nejvýraznější.

Nejlepší kamarádky z Gollové a Svobodové

Dvojice tvořená prvorepublikovou hvězdou Natašou Gollovou a Evou Svobodovou se ještě před natáčením vůbec neznala. Když se však dámy v úctyhodném věku poznaly, padly si neuvěřitelně do oka a po natáčení spolu chodili ještě na víno.

Iva Janžurová se snažila s Gollovou spřátelit, ale marně

Iva Janžurová se nechala slyšet, že se na spolupráci s prvorepublikovou herečkou těšila, nicméně mezi dvěmi herečkami prý přátelské vztahy rozhodně nepanovaly (ze strany Nataši Gollové). Nicméně podle Janžurové byly alespoň zdravě profesionální.

Janžurová byla během natáčení těhotná

Sama Iva Janžurové byla v sedmdesátých letech filmově zcela na roztrhání. Kromě tohoto filmu měla roztočený další film (Hodíme se k sobě, miláčku?) a k tomu dva seriály. Filmy natáčela během své mateřské dovolené a v půlce natáčení Moje tety a já zjistila, že je podruhé těhotné. Režisérovi se zatmělo před očima, protože se bál, že Janžurová film nedotočí, ta to však přislíbila a také splnila.

Kantorková dostala takovou facku, až se rozplakala

Herec Jan Skopeček měl v rámci role zfackovat svoji kolegyni Miriam Kantorkovou, která hrála nevěrnou hostinskou. Skopeček se však bál tolik, aby se pro oba herce nepříjemná scéna nemusela opakovat vícekrát, že ji pro jistotu dal takovou facku, že se Kantorková rovnou rozbrečela. Scéna se opakovat rozhodně nemusela.

Natáčelo se hlavně na jihu Čech

Vykradená spořitelna se natáčela na náměstí ve Vlachově Březí, hojně se také natáčelo v jižních Čechách na Strakonicku a v Českých Budějovicích.

Můžete poprvé vidět Janžurovou bez paruky

Iva v té době měla dlouhé vlasy po pás a v tomto filmu je také můžete poprvé vidět. V ostatních filmech totiž vždy nosila paruky.

Neustálé změny ve scénáři

Režisér Zdeněk Podskalský byl poměrně nevyzpytatelný, protože během natáčení často sám přepisoval scénář.

Podívejte se na film, který vás zaručeně pobaví – Drahé tety a já.

Text a foto: TV PRIMA

 

 

Komentáře

komentářů