JAVORNÍK: V horku přijde jistě vhod několik tipů na přírodní koupání v...

JAVORNÍK: V horku přijde jistě vhod několik tipů na přírodní koupání v blízkosti malebné šumavské obce

Asi hodně návštěvníků Javorníku na Šumavě v horkých letních dnech řeší stejnou otázku – kam se jet ve zdejších kopcích vykoupat? Přinášíme proto několik tipů na příjemné přírodní koupání v blízkém okolí této malebné šumavské obce.

 

Koupaliště v Rohanově

Autokemp Rohanov leží v pěkné krajině pod Javorníkem na břehu Mladíkovského potoka, necelý kilometr od obce Rohanov a cca 4 km od Javorníku. Travnatý břeh, betonové dno a velmi osvěžující voda z čistého potoka včetně možnosti občerstvení v místním bufetu.

 

Koupaliště v Nezdicích

Další koupaliště se nachází necelou čtvrthodinu jízdy autem z Javorníku. Najdete zde travnatý břeh, betonové i písčité dno, brouzdaliště i volejbalové hřiště.

 

Přírodní koupaliště v Úbislavi

Přírodní koupaliště v nedávno odbahněném rybníku u osady Úbislav pod Javorníkem (cca. 10 minut jízdy), k dispozici je travnatá pláž, kiosek s točenými nápoji a místními specialitami, sociální zařízení. Pro obveselení dětí pak volně chodící krotká oslice Julča a minikozlíci Jirka a Kuba. Ideální místo pro milovníky klidné atmosféry ala „Rozmarné léto.“

 

Koupaliště Kolčava ve Strašicích

V areálu kempu vzdáleném necelou půlhodinu jízdy od Javorníku se nachází  přírodní koupaliště s mimořádně čistou protékající vodou, hřiště na nohejbal a volejbal, ping pong. Vstup na koupaliště je ZDARMA. Možnost zapůjčení sportovních potřeb.

 

Vyzkoušeli jste již některé z těchto koupališť? Jak jste byli spokojeni? Nebo chybí Vám v našem krátkém výčtu další koupaliště blízko Javorníka, které stojí za to vyzkoušet?? Pokud ano, podělte se s námi i s ostatními na našem FACEBOOKU!

JAVORNÍK NA ŠUMAVĚ

 

 

 

Komentáře

komentářů