PRACHATICE: Nemocnice znovu otevírá porodnici a lůžkovou část dětského i novorozeneckého oddělení

PRACHATICE: Nemocnice znovu otevírá porodnici a lůžkovou část dětského i novorozeneckého oddělení

 

„Počet pacientů i zdravotníků, kteří se léčí s nemocí covid-19, během posledního týdne poklesl. Můžeme tedy znovu uvažovat o obnovení péče v původním rozsahu. Maminky mohou opět rodit doma v Prachaticích, v příjemném prostředí naší porodnice za přítomnosti otce,“ uvedl předseda představenstva Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš a dodal „Obnovujeme i gynekologicko-porodnickou pohotovostní ambulanci, která bude od pondělí 23. listopadu sloužit našim pacientkám opět v režimu 24 hodin denně.“

Rovněž ambulantní péče bude postupně obnovována až do rozsahu jako na začátku pandemie. Provoz rehabilitačního oddělení, stejně jako středeční interní ambulance pro předoperační vyšetření, je již v plném provozu.

„S ohledem na potřebu vyčlenit část kapacit na covid-19 a s ohledem na omezení plánované operativy dle nařízení MZ ČR, zatím plánujeme pouze termín spuštění ortopedických a gynekologických operací. V pondělí 23. listopadu uzavřeme stanici covid-19 na ortopedickém oddělení. Ortopedicko-traumatologické lůžkové oddělení otevřeme po nutné dezinfekci a vymalování prostor. Pokud nám to epidemiologická situace a centrální nařízení dovolí, rádi bychom se k plnému plánovanému provozu v běžném režimu vrátili od pondělí 30. listopadu,“ sdělil Michal Čarvaš.

Pacienti, kteří byli objednáni na nejbližší dny, budou personálem prachatické nemocnice kontaktováni a bude jim upřesněn termín jejich operace. Toto se týká i pacientů, kterým byla operace v minulých týdnech zrušena.

Pokud bychom se někomu nedovolali, žádáme pacienty, aby kontaktovali naše ambulance. Společně s naším personálem se dohodnou na dalším postupu. Budeme se snažit vyřešit všechny případy co nejdříve, bezpečně a s plným komfortem naší nemocnice. Oddělení následné péče i stanice Interny I zatím zůstávají dál vyčleněny pro covid-19 pacienty. V provozu zůstává i odběrové místo pro PCR testy. Objednání je možné elektronicky prostřednictvím našich webových stránek. Rád bych poděkoval všem zaměstnancům, studentům i dobrovolníkům za jejich práci a nasazení při péči o covid pacienty. Náš dík patří také všem, kteří nám v posledních dnech nosí dary a různé pozornosti, jako výraz jejich podpory a sounáležitosti s naší nemocnicí,“ doplnil ředitel Čarvaš

Text a foto: (tznem)

 

 

 

 

Komentáře

komentářů