ZDRAVÍ A VÝŽIVA: Novinka. Po chlebu z mouky z cvrčků nabízí Penny...

ZDRAVÍ A VÝŽIVA: Novinka. Po chlebu z mouky z cvrčků nabízí Penny unikátní chléb s hlohem peřenoklaným

 

Po chlebu z mouky z cvrčků nabízí Penny tentokrát unikátní chléb s hlohem peřenoklaným. Plody této rostliny jsou využívány pro své antioxidační a antibakteriální účinky. Chléb je vyráběn bez použití mouky, a je tak vhodný také pro vegany.

Tento unikátní chléb vyráběný výhradně pro Penny je pečen bez mouky, droždí, konzervantů a přídavků éček. Hloh peřenoklaný, použity při výrobě tohoto jedinečného chleba, pochází výhradně z českých plantáží Karla Tůmy, od jediného certifikovaného pěstitele hlohu peřenoklaného (Crataegus pinnatifida) v celé EU. Hloh peřenoklaný je cenným zdrojem vitaminů (A, C, E, K), železa, vápníku a hořčíku. Jeho plody sladkokyselé chuti jsou přímo nabité cennými antioxidanty posilujícími imunitní systém.

„Chtěli jsme vytvořit něco unikátního, něco, co nikde jinde nedostanete, a co především v dnešní době může výrazně přispět ke zdraví a posilování imunity. Přitom jsme si dali za cíl vyrobit něco na první pohled obyčejného. Chléb je běžnou každodenní potravinou, ovšem v kombinaci s touto ojedinělou rostlinou se stává neobyčejným“ říká Radek Mlích, vedoucí oblasti čerstvých potravin Penny.

Hloh peřenoklaný (Crataegus pinnatifida) je je využíván nejen jako ovoce, ale i jako lék. Plody velikosti 3-4 cm se po snadném vypeckování suší nebo kandují jako normální ovoce. Jejich chuť je nakyslá, daleko příjemnější než u našich hlohů. Plody, které dozrávají v říjnu, lze dlouho skladovat i v čerstvém stavu. Díky vysokému obsahu vitamínů a dalších látek má výrazné antioxidační a antibakteriální účinky. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi a krevní tlak, posiluje činnost srdce, uvolňuje cévy, zlepšuje trávení tučných jídel a masa. Velmi prospěšně působí i na snižování nervového napětí způsobeného stresem. Čínský vědec Kao uvádí, že plody mají protinádorové účinky (nádory na kůži) a působí proti jaterním lézím a zánětům.

Unikátní chléb s hlohem peřenoklaným nabízí Penny od 8. října za 49,90 Kč. Každý chléb (2 ks) je balený v samostatné papírové krabičce. Celé balení obsahuje 10 kusů chleba (5 x 2). Na každé krabičce je samolepka s hlohem peřenoklaným.

Text a foto: (tzpenny)

 

 

 

Komentáře

komentářů