ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV: Vývoj situace a předpověď počasí pro Českou republiku do...

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV: Vývoj situace a předpověď počasí pro Českou republiku do středy 7. října

Ilustrační foto: Jindra VOJTÍŠKOVÁ KRULLOVÁ

 

Situace: Od západu se k nám bude přesunovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu. Východ našeho území bude ovlivňovat tlaková níže nad východní Evropou. V pátek nás začne ovlivňovat okraj tlakové níže nad západní Evropou, která se postupně prohloubí. S ní spojená zvlněná studená fronta začne v sobotu zvolna postupovat přes naše území k severovýchodu. Před ní k nám bude přechodně proudit teplý vzduch od jihu. V dalších dnech se tlaková níže nad západní Evropou bude postupně vyplňovat a postupovat nad Skandinávii. V pondělí bude přecházet přes naše území k severovýchodu frontální vlna.

 

Předpověď na středu 30. září:
V západní polovině území převážně polojasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ve východní polovině území oblačno až zataženo a místy déšť nebo přeháňky, zejména na východě. Nejnižší
noční teploty 11 až 7 °C, v západní polovině území 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, na východě kolem 13 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. Slabý severozápadní vítr 1 až 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku vítr mírný 3 až 7 m/s.

Předpověď na čtvrtek 1. října:
Většinou polojasno. Ve východní polovině území oblačno až zataženo a ojediněle přeháňky nebo déšť, na severovýchodě a východě srážky četnější. Zpočátku místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na východě 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na severovýchodě kolem 14 °C. Slabý proměnlivý, postupně severovýchodní až východní vítr do 4 m/s, na Moravě přes den mírný vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pátek 2. října:
Oblačno až zataženo, přechodně místy až polojasno. Ojediněle přeháňky, zpočátku na severovýchodě a východě území místy občasný déšť. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, při zmenšené oblačnosti až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Slabý, postupně mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na sobotu 3. října:
Polojasno, zpočátku místy nízká oblačnost nebo mlhy. Od jihozápadu postupně až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na západě kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s. V západní polovině Čech mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s. Vítr se bude večer od západu postupně měnit na jihozápadní až západní a bude slábnout.

Předpověď na neděli 4. října:
Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, na východě kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, na západě kolem 13 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jižní až jihovýchodní.

Vyhlídka počasí od pondělí 5. října do středy 7. října:
Zpočátku většinou zataženo, občas déšť nebo přeháňky, postupně oblačno až polojasno a místy přeháňky. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C, na východě zpočátku kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 18 °C.

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV

 

 

 

Komentáře

komentářů