VOLYNĚ: Společenské a kulturní akce městského muzea připravené na měsíc září –...

VOLYNĚ: Společenské a kulturní akce městského muzea připravené na měsíc září – celý program je zde

 

MĚSTSKÉ MUZEUM VE VOLYNI

Školní 744 – tvrz, 387 01 Volyně
Tel.: 778 888 762
E-mail: info@muzeum-volyne.cz
Web: www.muzeum-volyne.cz
Otevřeno: úterý až neděle 9–17 hod.

PROGRAM – ZÁŘÍ 2020

 

pátek 11. září od 17 hodin, HISTORIE – TVRZ
POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – PÍSMÁK VŠEVĚRA
Další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě. Téma večera: Život a dílo marčovického sedláka Matěje Vševěry (1849–1938).

 

… až do 30. září, VÝSTAVA – TVRZ
PĚŠÍ TURISTIKA PŘED STO LETY
Dosud nikdy nevystavované šumavské i nešumavské fotografie a diapozitivy z dvacátých let 20. století z jednotlivých výletů Klubu československých turistů ve Volyni, který byl v květnu 1920 po delší odmlce znovuobnoven.

 

po celé září, VÝSTAVA – TVRZ
PUŠKAŘ SYLVESTR KRNKA A JEHO VOLYŇSKÝ VYNÁLEZ
170. výročí první zadovky v naší monarchii. Mistr puškařský a vynálezce Sylvestr Krnka (1825-1903) se v roce 1848 stal volyňským měšťanem a vyzbrojoval místní národní gardu. A právě ve Volyni přišla na svět jeho první zadovka. Prodloužená výstava potrvá až do 24. října 2020.

 

po celé září, VÝSTAVA – TVRZ
FRANTIŠEK ŠTORM – DIVNÁ INDIE
Cyklus kolorovaných perokreseb předního typografa, grafika a hudebníka Františka Štorma (*1966), který v něm výtvarně zachycuje a popisuje všední život, mýty i krutosti současného indického venkova. Pár olejů navrch k dobru. Výstava potrvá až do 31. října 2020.

 

po celé září, VÝSTAVA – TVRZ
OCHOTNICKÁ TAHANICE
Kyselé i sladké příběhy několika divadelních opon vyhotovených volyňským akademickým malířem Maxmiliánem Boháčem (1882-1957). Prodloužená výstava potrvá až do 31. října 2020.

 

po celé září, VÝSTAVA – TVRZ
ZECHOVICE
Historické příběhy a nitky a nejrůznější umělecké i jiné artefakty spojené s jednou z předních vesnic někdejšího volyňského panství. Kromě jiného rovněž představení nově zrestaurovaného oltáře z návesní kaple sv. Petra a Pavla. Výstava potrvá až do 30. března 2021.

 

po celé září, EXPOZICE – TVRZ
LIDOVÝ MALOVANÝ NÁBYTEK V POŠUMAVÍ
Fenomén lidového malovaného nábytku Pošumaví v 18. a 19. století z nových badatelských pohledů. Dlouhodobá proměnlivá expozice.

 

po celé září, EXPOZICE – STARÁ RADNICE
RENESANČNÍ A BAROKNÍ VOLYNĚ
Dlouhodobá expozice v autentických prostorách staré renesanční radnice. Strakoničtí johanité i svatovítští probošti pěkně pospolu. Střípky a nitky regionálních příběhů 16. až 18. století.

 

Změna programu vyhrazena.

 

Jednotlivé prostory:
TVRZ – Školní 744, Volyně
STARÁ RADNICE – nám. Svobody 1, Volyně

 

 

 

 

Komentáře

komentářů