VOLYNĚ: Společenské a kulturní akce městského muzea připravené na měsíc srpen –...

VOLYNĚ: Společenské a kulturní akce městského muzea připravené na měsíc srpen – celý program zde

 

MĚSTSKÉ MUZEUM VE VOLYNI

Školní 744 – tvrz, 387 01 Volyně
Tel.: 778 888 762
E-mail: info@muzeum-volyne.cz
Web: www.muzeum-volyne.cz
Otevřeno: úterý až neděle 9–17 hod.

PROGRAM – SRPEN 2020

neděle 2. srpna od 8 hodin, VLASTIVĚDNÝ VÝLET – TVRZ
MÍSTA V KRAJI – MODLEŠOVICE
Pěší vlastivědný výlet do johanitských Modlešovic. Cestou komentáře historické i jiné. Ráno sraz v 8 hodin na nádvoří tvrze. Pěší trasa dlouhá cca 19 km. Návrat zpět do Volyně odpoledním vlakem.

 

sobota 8. srpna od 17 hodin, JAZZ & BLUES FESTIVAL – NÁDVOŘÍ TVRZE
MLČETI JAZZ 2020
Každoroční menšinový festival pod nádvorním javorem, zaměřený na různé podoby jazzu a blues. Detailní program vykvete na samostatných plakátech. Všechny muzejní výstavy budou přístupné až do noci. V případě špatného počasí vše uvnitř tvrze.

 

čtvrtek 13. srpna od 17 hodin, HISTORIE – TVRZ
POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – HAJNÝ HOUZIM
Další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě. Téma večera: Lčovický panský hajný a lesní Alois Houzim a vzpomínky jeho syna na život na záleské hajnici na začátku 20. století.

 

neděle 23. srpna od 16 hodin, DIVADLO – NÁDVOŘÍ TVRZE
ČESKOKRUMLOVSKÁ SCÉNA – FIMFÁRIUM
Rodinné divadelní představení pro děti i dospělé na motivy pohádek z Fimfára Jana Wericha. Režie: Jaroslav Kubeš, hrají: Milan Bauer, Mirka Návarová, Hanka Holíková, Martin Kovářík, Lea Kramarovičová, Radim Macho, Bobinka Maříková, Jan Opekar, Vendulka Pohlová, Dáša Sirová, Nela Sojková, Kamča Tomanová.

 

neděle 30. srpna od 9 hodin, VLASTIVĚDNÝ VÝLET – TVRZ
PO STOPÁCH STARÝCH TURISTŮ II.
Druhý doprovodný výlet k výstavě Pěší turistika před sto lety, konaný přesně ve šlépějích jedné z vycházek Klubu československých turistů ve Volyni, která se uskutečnila dne 25. září 1921 a směřovala do Krušlova, na Čertův kámen a do Čestic. Srovnávání krajiny minulé se současnou skrze tištěnou dokumentaci zajištěno. Vítaní jsou i turisté v dobovém oblečení i bez něj. Sraz na nádvoří tvrze ráno v 9 hodin.

 

… až do 30. srpna, VÝSTAVA – TVRZ
OCHOTNICKÁ TAHANICE
Kyselé i sladké příběhy několika divadelních opon vyhotovených volyňským akademickým malířem Maxmiliánem Boháčem (1882-1957). Prodloužená výstava potrvá až do 30. srpna.

 

po celý srpen, VÝSTAVA – TVRZ
PĚŠÍ TURISTIKA PŘED STO LETY
Dosud nikdy nevystavované fotografie a diapozitivy z 20. let 20. století, šumavské i nešumavské, z jednotlivých výletů Klubu československých turistů ve Volyni, který byl v květnu 1920 po delší odmlce znovuobnoven. Rovněž s připomínkou několika tehdejších turistických osobností. Výstava potrvá až do 6. září 2020.

 

po celý srpen, VÝSTAVA – TVRZ
PUŠKAŘ SYLVESTR KRNKA A JEHO VOLYŇSKÝ VYNÁLEZ
170. výročí první zadovky v naší monarchii. Mistr puškařský a vynálezce Sylvestr Krnka (1825-1903) se v roce 1848 stal volyňským měšťanem a vyzbrojoval místní národní gardu. A právě ve Volyni přišla na svět jeho první zadovka. Prodloužená výstava potrvá až do 24. října 2020.

 

po celý srpen, VÝSTAVA – TVRZ
FRANTIŠEK ŠTORM – DIVNÁ INDIE
Cyklus kolorovaných perokreseb předního typografa, grafika a hudebníka Františka Štorma (*1966), který v něm výtvarně zachycuje a popisuje všední život, mýty i krutosti současného indického venkova. Pár olejů navrch k dobru. Výstava potrvá až do 31. října 2020.

 

po celý srpen, VÝSTAVA – TVRZ
ZECHOVICE
Historické příběhy a nitky a nejrůznější umělecké i jiné artefakty spojené s jednou z předních vesnic někdejšího volyňského panství. Kromě jiného rovněž představení nově zrestaurovaného oltáře z návesní kaple sv. Petra a Pavla. Výstava potrvá až do 30. března 2021.

 

po celý srpen, EXPOZICE – TVRZ
LIDOVÝ MALOVANÝ NÁBYTEK V POŠUMAVÍ
Fenomén lidového malovaného nábytku v Pošumaví v 18. a 19. století z nových badatelských pohledů. Dlouhodobá proměnlivá expozice v nově otevřeném prostoru.

 

po celý srpen, EXPOZICE – STARÁ RADNICE
RENESANČNÍ A BAROKNÍ VOLYNĚ
Nová dlouhodobá expozice v autentických prostorách staré renesanční radnice. Strakoničtí johanité i svatovítští probošti pěkně pospolu. Střípky a nitky regionálních příběhů 16. až 18. století.

 

Změna programu vyhrazena.

Jednotlivé prostory:
TVRZ – Školní 744, Volyně
STARÁ RADNICE – nám. Svobody 1, Volyně

(fbmmv)

 

 

 

 

 

Komentáře

komentářů