ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV: Vývoj situace a předpověď počasí pro Českou republiku do...

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV: Vývoj situace a předpověď počasí pro Českou republiku do středy 5. srpna

Ilustrační foto: pixabay

 

Situace: Studená fronta postoupí během noci na středu z našeho území dále k východu. Za ní se bude v dalších dnech zvolna přesouvat přes střední Evropu k východu oblast vyššího tlaku vzduchu. Po její zadní straně k nám začne v pátek proudit velmi teplý vzduch od jihozápadu. Jeho příliv ukončí v neděli studená fronta od západu, která se bude nad střední Evropou v dalších dnech vlnit a jen zvolna postupovat k východu.

 

Předpověď na středu 29. července:
Převážně polojasno. V jihovýchodní polovině území v noci a ráno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, zpočátku místy i s bouřkami, ojediněle i silnými. K večeru místy až jasno. Nejnižší noční teploty 19 až 15, na západě až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, v Karlovarském kraji kolem 23 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V noci se v jihovýchodní polovině území ještě ojediněle mohou vyskytnout silné bouřky s nárazy větru až 90 km/h a přívalovým deštěm.

Předpověď na čtvrtek 30. července:
Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Slabý proměnlivý nebo západní vítr do 4 m/s.

Předpověď na pátek 31. července:
Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, na severovýchodě kolem 25 °C. Slabý proměnlivý nebo severozápadní vítr do 4 m/s.

Předpověď na sobotu 1. srpna:
Jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, na severovýchodě kolem 26 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 m/s.

Předpověď na neděli 2. srpna:
Zpočátku jasno až polojasno, od západu přibývání oblačnosti a postupně na většině území přeháňky, místy i bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s se bude postupně měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Vyhlídka počasí od pondělí 3. srpna do středy 5. srpna:
Oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, zpočátku místy i bouřky. V závěru období ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 19 až 14 °C, postupně 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 26 °C.

 

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV

 

 

 

 

Komentáře

komentářů