VOLYNĚ: Společenské a kulturní akce městského muzea připravené na měsíc červenec –...

VOLYNĚ: Společenské a kulturní akce městského muzea připravené na měsíc červenec – program zde

 

MĚSTSKÉ MUZEUM VE VOLYNI

Školní 744 – tvrz, 387 01 Volyně
Tel.: 778 888 762
E-mail: info@muzeum-volyne.cz
Web: www.muzeum-volyne.cz
Otevřeno: úterý až neděle 9–17 hod.

PROGRAM – ČERVENEC 2020

 

neděle 5. července od 8 hodin, VLASTIVĚDNÝ VÝLET – TVRZ
MÍSTA V KRAJI – MILČICE
Kombinovaný vlastivědný výlet do malých pošumavských Milčic. Cestou komentáře historické i jiné. Ráno sraz v 8 hodin na nádvoří tvrze. Pěší trasa dlouhá cca 19 km. Návrat zpět do Volyně v průběhu odpoledne nejprve autobusem z Katovic a pak vlakem ze Strakonic.

 

úterý 14. července od 18 hodin, VERNISÁŽ VÝSTAVY – TVRZ
ZECHOVICE
Historické příběhy a nitky a nejrůznější umělecké i jiné artefakty spojené s jednou z předních vesnic někdejšího volyňského panství. Kromě jiného rovněž představení nově zrestaurovaného oltáře z návesní kaple sv. Petra a Pavla. Výstava potrvá až do 30. března 2021.

 

neděle 19. července od 13 hodin, VLASTIVĚDNÝ VÝLET – STARÁ RADNICE
PO STOPÁCH STARÝCH TURISTŮ I.
První doprovodný výlet k výstavě Pěší turistika před sto lety, konaný přesně ve šlépějích jedné z vycházek Klubu československých turistů ve Volyni, která se uskutečnila dne 14. května 1922 pod vedením učitele Josefa Urbana. Srovnávání krajiny minulé se současnou skrze tištěnou dokumentaci zajištěno. Vítaní jsou i turisté v dobovém oblečení i bez něj. Sraz před budovou staré radnice ve 13 hodin. Pěší trasa z Volyně přes Betaň do Malenic a Lčovic s výstupem na Věnec. Návrat zpět ze Lčovic večerním vlakem.

 

pátek 24. července od 17 hodin, HISTORIE – TVRZ
POKOUTNÍ KRUH PRÁCHEŇSKÉ VLASTIVĚDY – JASANOVÉ LOUKOTĚ
Další z pravidelných setkání zájemců o vlastivědu a historii širšího Prácheňského kraje ve volyňském koutě. Téma večera: Někdejší řemeslo kolářské na Prácheňsku a jeho mistři.

 

středa 29. července od 20 hodin, KONCERT – NÁDVOŘÍ TVRZE
JANA VÉBROVÁ
Osobitá písničkářka hodná nejednoho pozastavení po pár letech opět pod muzejním javorem. Poutníče návštěvnický, neklej a hlavně nelekej se silného severního hlasu s naléhavou akordeónskou červenající se harmonikou! V případě špatného počasí uvnitř tvrze. Informace i písně: http://janavebrova.com.

 

po celý červenec, VÝSTAVA – TVRZ
OCHOTNICKÁ TAHANICE
Kyselé i sladké příběhy několika divadelních opon vyhotovených volyňským akademickým malířem Maxmiliánem Boháčem (1882-1957). Prodloužená výstava potrvá až do 30. srpna.

 

po celý červenec, VÝSTAVA – TVRZ
PĚŠÍ TURISTIKA PŘED STO LETY
Dosud nikdy nevystavované fotografie a diapozitivy z 20. let 20. století, šumavské i nešumavské, z jednotlivých výletů Klubu československých turistů ve Volyni, který byl v květnu 1920 po delší odmlce znovuobnoven. Rovněž s připomínkou několika tehdejších turistických osobností. Výstava potrvá až do 6. září 2020.

 

po celý červenec, VÝSTAVA – TVRZ
PUŠKAŘ SYLVESTR KRNKA A JEHO VOLYŇSKÝ VYNÁLEZ
170. výročí první zadovky v naší monarchii. Mistr puškařský a vynálezce Sylvestr Krnka (1825-1903) se v roce 1848 stal volyňským měšťanem a vyzbrojoval místní národní gardu. A právě ve Volyni přišla na svět jeho první zadovka. Prodloužená výstava potrvá až do 24. října 2020.

 

po celý červenec, EXPOZICE – TVRZ
LIDOVÝ MALOVANÝ NÁBYTEK V POŠUMAVÍ
Fenomén lidového malovaného nábytku v Pošumaví v 18. a 19. století z nových badatelských pohledů. Dlouhodobá proměnlivá expozice v nově otevřeném prostoru.

 

po celý červenec, EXPOZICE – STARÁ RADNICE
RENESANČNÍ A BAROKNÍ VOLYNĚ
Nová dlouhodobá expozice v autentických prostorách staré renesanční radnice. Strakoničtí johanité i svatovítští probošti pěkně pospolu. Střípky a nitky regionálních příběhů 16. až 18. století.

 

Změna programu vyhrazena.

(fbmmv)

 

 

 

Komentáře

komentářů