AKTUÁLNĚ: FlixBus spojí Budějovice s Rakouskem, Německem, Slovinskem a Itálií, vyjede i...

AKTUÁLNĚ: FlixBus spojí Budějovice s Rakouskem, Německem, Slovinskem a Itálií, vyjede i mezi Strakonicemi a Prahou

Flixbus na vimperském autobusovém nádraží / Foto: (red) – Za krásnější Vimperk

 

• Od čtvrtka dochází k obnovení spojení mezi Českými Budějovicemi a Rakouskem, Slovinskem a Itálií
• Každodenní spojení mezi Vratislaví a Salzburgem se zastávkami v jihočeských městech spouští FlixBus znovu od 2. července. Kromě Prahy mezinárodní spoj zastaví ve Strakonicích, Volyni, Čkyni, Vimperku, Kubově Huti a Horní Vltavici

Se začátkem hlavních prázdnin FlixBus obnoví přímé spojení z Českých Budějovic do Rakouska, Německa, Slovinska a Itálie. Obyvatelé Budějovic tak můžou v rámci letních prázdnin vyrazit na dovolenou do rakouských Alp, k jezeru Bled nebo do italského přístavu Terst, dopravce tam vypraví pětkrát týdně noční spoje. Zelené autobusy budou od 2. července také nově zastavovat ve Strakonicích, Volyni, Čkyni, Vimperku, Kubově Huti a Horní Vltavici, a to v rámci mezinárodní linky mezi polskou Vratislaví a Salzburgem.

Dopravce od čtvrtka znovu obnovuje mezinárodní spojení mezi Berlínem, Českými Budějovicemi a Terstem. Z Českých Budějovic směrem na jih autobusy vyjedou každý týden od čtvrtka do pondělí s odjezdem v 0.05 z Českých Budějovic, do cílové zastávky v Terstu dorazí v 9.10. Po cestě autobusy zastaví v rakouském Linci a Klagenfurtu, slovinském Bledu a Lublani. Opačným směrem pak autobusy vyjedou ve 21.10 z Terstu, příjezd do Českých Budějovic je naplánován na 6.25, z Budějovic autobusy dále pokračují do Německa, v 11.00 tak dorazí do Drážďan a ve 13.35 do Berlína.

Další obnovené spoje FlixBusu se zastávkami ve Strakonicích, Vimperku a dalších městech budou opouštět karlínské nádraží Florenc každý den v 15.00, ze Strakonic odjedou v 17.00, z Volyně v 17.14, Čkyně v 17.25, Vimperka v 17.38, Kubově Huti v 17.50 a z Horní Vltavice v 17.56. Mezinárodní linka pak zastaví ve Freyungu v 18.25, v Pasově v 19.05 a na konečnou do Salzburgu přijede v 21.30. Opačně budou autobusy vyjíždět ze Salzburgu 8.00, z Pasova v 10.25, Vimperka v 11.57, ze Strakonic v 12.35, do Prahy dorazí ve 14.30 a dále pak budou pokračovat přímo do Vratislavi. Všechny časy spojení jsou dostupné na www.flixbus.cz.

„S každým dalším týdnem vyhodnocujeme stávající nabídku spojů a procházíme náměty na nové zastávky, které dostáváme od zákazníků. Naším cílem je, abychom nabídku zákazníkům přizpůsobili co nejlépe,“ uvádí zástupkyně společnosti FlixBus Jitka Schmiegerová.

(tzflixbus)

 

 

 

 

Komentáře

komentářů