AKTUÁLNĚ: FlixBus se vrací do jižních Čech, od pátku obnoví spojení s...

AKTUÁLNĚ: FlixBus se vrací do jižních Čech, od pátku obnoví spojení s Prahou

Ilustrační foto

 

• Od 22. května obnovuje FlixBus v omezeném režimu provoz mezi Prahou a Českým Krumlovem

• Dopravce současně zavádí preventivní bezpečnostní opatření na palubách autobusů a při odbavování

Po útlumu provozu v době, kdy Češi kvůli mimořádným bezpečnostním doporučením a omezení vycházek téměř přestali cestovat hromadnou dopravou, začíná autobusový dopravce FlixBus obnovovat provoz na vnitrostátních linkách. Od pátku 22. května začne jezdit z Prahy do Českého Krumlova střídavě přes zastávky Písek a České Budějovice nebo Benešov, Tábor a Třeboň.

FlixBus současně zavádí preventivní bezpečnostní opatření týkající se zvýšené prevence, hygieny a dezinfekce prostor autobusu, dezinfekce pro cestující a řidiče, ochranných pomůcek, změn při nástupu i výstupu a odbavování.

„Naší nejvyšší prioritou je bezpečnost zákazníků, řidičů, partnerů a zaměstnanců. Při obnovení provozu implementujeme nové bezpečnostní předpisy tak, abychom zajistili bezpečný provoz a chránili naše zákazníky i řidiče,“ uvádí mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Prozatím jednou denně, střídavě přes zastávky Písek a České Budějovice nebo Benešov, Tábor a Třeboň

Návrat zelených autobusů je zatím pozvolný, jízdní řády jsou zredukované. „Vidíme, že zájem cestujících o vnitrostátní spoje roste, postupně se zákazníci vracejí i do dálkové přepravy. Očekáváme, že brzy budeme moci posílit frekvenci spojů na klíčových trasách a nabídnout tak zákazníkům více spojů denně,“ říká mluvčí společnosti FlixBus Martina Čmielová.

Spoje do Českého Krumlova budou vyjíždět z pražského nádraží Florenc každý den v 8 hodin. Od pondělí do čtvrtka pojedou přes Písek a České Budějovice, v pátek, sobotu a neděli vede trasa přes Benešov, Tábor a Třeboň. Stejné je to i v opačném směru, kdy spoje odjedou z Českého Krumlova od pondělí do čtvrtka v 17,30 hodin a o víkendu v 17 hodin.

Nalákat cestující zpět do hromadné dopravy chce dopravce výhodnými cenami. „Chceme, aby cestující věděli, že u nás vždy najdou nejvýhodnější cenu v kombinaci s pohodlným cestováním díky větším rozestupům mezi sedačkami,“ dodává Čmielová. Cena jízdenky z Prahy do Českého Krumlova začíná od 149 Kč za jízdné pro dospělou osobu. Obnovené vnitrostátní spoje jsou již v prodeji na webových stránkách dopravce.

Preventivní bezpečnostní opatření na palubách autobusů

S obnovením provozu dálkové autobusové přepravy souvisí i zavedení zvláštních bezpečnostních opatření, aby se zabránilo opětovnému šíření koronaviru. Na vytvoření těchto opatření FlixBus úzce spolupracuje se zdravotnickými orgány a řídí se jejich doporučeními ohledně dalších kroků, které je třeba podniknout.

Cestující jsou během odbavení i po dobu celé cesty povinni mít zakrytá ústa i nos například rouškou. Řidiči FlixBusu jsou vybaveni ochrannými pomůckami – jednorázovými rukavicemi a rouškami s vyměnitelným nanofiltrem. Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči budou cestujícím připomínat nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy.

Prodej občerstvení přerušen, platba kartou vítaná

Na palubách autobusů FlixBus jsou z bezpečnostních důvodů dočasně uzavřeny toalety a přerušen prodej drobného občerstvení. Dezinfekce vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace. Souhrn opatření má dopravce uveden na webových stránkách.

„Nabádáme naše cestující, aby si jízdenky kupovali s předstihem po internetu a platili tak platební kartou. Rádi bychom apelovali na každého, aby dodržoval základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránil sebe i své okolí,“ dodává Čmielová.

Text a foto|: (tzflixbus)

 

 

Komentáře

komentářů