ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV: Počasí aktuálně – pátek 14. února

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV: Počasí aktuálně – pátek 14. února

Dnes čekáme většinou hodně oblačnosti, místy déšť nebo přeháňky. Víkend by měl být beze srážek. Dnešní maxima se budou pohybovat mezi 4 až 8 °C, na jižní Moravě může být až 10 °C.

Od jihozápadu k nám zítra začne proudit teplejší vzduch. Odpolední teploty se při slunečném počasí mohou dostat i k 14 °C, v případě zamračené oblohy bude teplota do 10 °C.

Nad severním Atlantikem se vytvořila další velmi hluboká tlaková níže, která postupuje směrem k evropskému kontinentu. Podle britské meteorologické služby má bouře jméno Dennis, německá služba níži pojmenovala Uta. Její dráha však směřuje spíše do severní části Evropy. Dnes, a o víkendu, postihne velmi silným větrem Britské ostrovy a poté Skandinávii. Ve střední Evropě se projeví naštěstí jen okrajově.Naše území může zasáhnout v severní části, tam by mohl foukat silnější vítr. Rychlosti budou však mnohem nižší než při minulé mimořádně větrné epizodě na počátku tohoto týdne.

 

 

 

Výška sněhové pokrývky

Mapka ukazuje výšku sněhové pokrývky dnes v ranních hodinách. Je patrné, že sníh leží v horských oblastech, ve středních polohách minimálně, v nižších vůbec. Jak již bylo zmíněno, očekáváme oteplení a postupné odtávání.
Druhá mapka zobrazuje výšku sněhu nad 15 cm. Tato místa by mohli využít běžkaři a vyrazit do stopy.

 

FB – Český hydrometeorologický ústav

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

komentářů