POČASÍ: Vývoj situace a předpověď pro ČR do čtvrtka 14. listopadu

POČASÍ: Vývoj situace a předpověď pro ČR do čtvrtka 14. listopadu

Podzim ve Vimperku / Foto: (red) – Za krásnější Vimperk

 

Situace: Ve čtvrtek bude po přední straně oblasti nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou postupovat do Čech okluzní fronta. Počasí na jihovýchodě území zpočátku ovlivní frontální vlna nad Rakouskem a Slovenskem. V dalších dnech se nad střední Evropou bude vlnit frontální rozhraní oddělující teplý vzduch na východě a jihovýchodě od studeného na západě a severozápadě.

 

Předpověď na čtvrtek 7. listopadu:
V Čechách oblačno až polojasno, k večeru od západu přibývání oblačnosti. Na Moravě a ve Slezsku zataženo, zpočátku zejména na východě místy déšť, odpoledne protrhávání oblačnosti. Ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, v Čechách ojediněle až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C. Slabý, během dne mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na pátek 8. listopadu:
Zataženo až oblačno, na východě ojediněle polojasno. Ojediněle mlhy a mrholení. Na západě a severozápadě místy občasný déšť, večer déšť na většině území Čech. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, v západní polovině Čech kolem 7 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 3 až 7 m/s, v západní polovině Čech vítr jen slabý proměnlivý do 4 m/s.

Předpověď na sobotu 9. listopadu:
Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, na západě postupně v polohách nad 800 m srážky sněhové. Odpoledne a večer ubývání srážek a místy až polojasno. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, na jižní Moravě 10 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 5 až 10 °C, na Moravě a ve Slezsku 10 až 15 °C. Mírný jihovýchodní, postupně jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer slábnout.

Předpověď na neděli 10. listopadu:
Oblačno až polojasno, ráno místy mlhy, i mrznoucí. Ve východní polovině území postupně zataženo s občasným deštěm. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Zpočátku slabý proměnlivý, postupně mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V noci v Čechách ojediněle tvorba náledí.

Předpověď na pondělí 11. listopadu:
Zataženo až oblačno, místy déšť nebo mrholení, v Čechách v polohách nad 800 m i sněžení. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, na východě až 12 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jihozápadní.

Vyhlídka počasí od úterý 12. do čtvrtka 14. listopadu:
Zataženo až oblačno, na většině území déšť, na horách i sněžení. V závěru období ubývání srážek a místy i polojasno. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, v závěru při malé oblačnosti až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C, na východě až 14 °C.

 

ČESKÝ HYDROMETEOROLOGICKÝ ÚSTAV

 

 

 

 

Komentáře

komentářů