HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR – JIHOČESKÝ KRAJ: Nedávné výjezdy k událostem na Prachaticku

HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR – JIHOČESKÝ KRAJ: Nedávné výjezdy k událostem na Prachaticku

Pondělí 9. září

7:34 Dopravní nehoda – Na silnici č. 141 za Prachaticemi ve směru na Libínské Sedlo zasahovala profesionální jednotka společně se ZZS a Policií ČR u dopravní nehody osobního auta. V době příjezdu hasičů stál havarovaný vůz v jednom jízdním pruhu, jeho řidič byl z auta venku. Hasiči mu ošetřili drobná zranění na hlavě a po příjezdu ZZS mu hasiči pomohli do sanitky k dalšímu ošetření. Havarovaný vůz prachatická jednotka zajistila proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Nehodu šetřila Policie ČR. Po ukončení jejího šetření hasiči zametli ze silnice střepy a úlomky plastů.

16:55 Technický zásah – Hnízdo nebezpečného hmyzu odstranili v Lučenicích profesionální hasiči ze stanice Prachatice.

 

Úterý 10. září

7:04 Dopravní nehoda – Původně s nutností vyproštění zraněných osob byla přijata informace o nehodě osobního auta, které havarovalo u Babic, části obce Zvěřetice. Když k nehodě přijeli profesionální hasiči ze stanic Vodňany a následně Prachatice, zjistili, že zraněná osoba je z havarovaného auta již venku. Hasiči zajistili havarovaný vůz proti vzniku požáru a úniku provozních kapalin. Vodňanská jednotka pak zásah ukončila. Prachatičtí hasiči na místě zůstali do ukončení práce policistů. Provedli pak úklid vozovky.

15:50 Únik nebezpečných látek – V Prachaticích od Husinecké ulice až na hráz přehrady likvidovali místní profesionální hasiči rozlitou naftu. Nebylo nalezeno auto, ze kterého nafta unikla. Hasiči na sanaci použili sorbent.

 

Středa 11. září

14:31 Požár – Profesionální jednotka ze stanice Prachatice vyjela ve svém městě do Neumannovy ulice, kde byl ohlášen požár sazí v komíně během opravy kotle. Hasiči však průzkumem žádný požár ani poškození komínového tělesa neprokázali. Velitel zásahu nechal odpojit kouřovod a zakázal použití celé spalinové cesty až do doby revize odbornou firmou.

17:54 Technický zásah – Stejná jednotka pak zasahovala v Krumlovské ulici v Prachaticích, kde provedla nouzové otevření dveří bytu.

(vm)

 

 

 

Komentáře

komentářů