PRACHATICE: Lékárna v nemocnici bude mít ve zbytku roku nově otevřeno také...

PRACHATICE: Lékárna v nemocnici bude mít ve zbytku roku nově otevřeno také o státních svátcích

 

Lékárna Nemocnice Prachatice, bude ve zbytku letošního roku nově poskytovat své služby i o státních svátcích, konkrétně 28. září, 28. října, 25. prosince a 26. prosince, a to v čase od 9 do 20 hodin.

„Ve zmíněných dnech není otevřena lékárna v obchodním centru, proto jsme se rozhodli nabídnout služby naší lékárny. Léky předepsané v ambulancích a na pohotovosti si tak pacienti budou moci ihned vyzvednout v nemocniční lékárně. Zatím se jedná o zkušební projekt, pokud bude o službu dostatečný zájem, lékárenskou péči o svátcích nabídneme i v příštím roce,“ říká ředitel Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš.

V příjemném prostředí lékárny se zákazníkům věnuje vysoce kvalifikovaný personál. Kromě velmi příznivých cen a nízkých doplatků má pro ně připravené i další výhody: slevu při nákupu se zákaznickou kartou a parkování zdarma. Dále nabízí široké spektrum individuálně připravovaných léčivých přípravků. Nově byla nabídka rozšířena i o prostředky zdravotnické techniky a zdravotní obuv.

„Můžeme se pochlubit opravdu širokým sortimentem léčiv běžných i specializovaných, zajišťujeme i léčiva neregistrovaná v ČR (na takzvaný mimořádný dovoz). Část léčiv objednáváme přímo od výrobců a získáváme tak pro zákazníky lepší cenové podmínky. Samozřejmostí je v lékárně kompletní servis i poradenství v oblasti užívání léků, jejich dávkování a kombinování, jak pro odbornou, tak pro laickou veřejnost,“ popisuje IMichal Čarvaš.

Součástí poskytované lékárenské péče jsou i konzultace v oblasti redukce tělesné hmotnosti, odvykání kouření a lékových interakcí.

Vedle veřejné lékárny jsou zde ještě odborná pracoviště zajišťující léky pro nemocnici a oddělení přípravy cytostatik. Lékárníci s lékaři úzce spolupracují na klinickém hodnocení léčiv a spolupodílí se na osvětové činnosti v oblasti farmacie, a to například formou přednášek pro veřejnost i pro kolegy z oboru.

 

Text a foto: (tznem)

 

 

 

 

Komentáře

komentářů