OZVĚNY Z VÍKENDU: Strakonická jedenáctka zvítězila na Žatecké Dočesné

OZVĚNY Z VÍKENDU: Strakonická jedenáctka zvítězila na Žatecké Dočesné

 

Strakonický ležák Dudák 11 zvítězil při 62. Žateckých slavnostech chmele 2019 v kategorii světlých ležáků – jedenáctek. Tato kategorie patřila s 24 vzorky k nejpočetnějším. Během dvoudenní odborné degustační soutěže hodnotilo piva v jednotlivých kategoriích přes 120 porotců. Mezi ně patřili nejen sami pivovarníci, ale i zástupci laické veřejnosti.

„Úspěch našeho nejprodávanějšího piva Dudáka 11 a navíc v silně obsazené kategorii nás velice potěšil, obzvlášť v roce, kdy náš pivovar slaví 370 let od založení. Jako sládek jsem měl tu čest ocenění převzít, ale je to zásluha všech, co se u nás v pivovaře o pivo starají,“ uvedl sládek pivovaru Vlastimil Matej, s tím, že další ze strakonických piv, polotmavý ležák Klostermann, skončil jen těsně pod stupni vítězů.

Žatecká Dočesná má ve svém podtitulu, že se jedná o největší slavnosti chmele v Evropské unii, do soutěže se zapojilo 28 našich průmyslových pivovarů z možné padesátky. Mezi sebou soutěžila pouze filtrovaná piva.

Pivovar Dudák na jedné z našich nejvýznamnějších odborných přehlídek slavil v minulých letech několik úspěchů. Polotmavá třináctka Klostermann zde ve své kategorii zvítězila v roce 2015, o rok později skončila na třetím místě.

Aktuálně je možné si v pivovarské prodejně zakoupit pivo uvařené na počest 100. výročí od založení strakonické společnosti ČZ a.s.

Na oslavu tohoto výročí strakonický pivovar uvařil speciální várku piva, do níž chmel přidával obchodní ředitel ČZ Ing. Václav Vyšín. Jedná se o za studena chmelený ležák, který je možné zakoupit v nefiltrované podobě v litrových lahvích s patentním uzávěrem a originální etiketou. Dosavadní zájem strakonické pivovarníky velice mile překvapil, po rychlém vyprodání původní série 800 lahví je v nabídce ještě dalších 2000 kusů, ale i o ně je velký zájem.

Výročí ČZ je také nyní zdůrazněné na zadních etiketách klasických strakonických piv. Jedná se o sérii vybraných motocyklů spolu s krátkými texty o historii ČZ. Od 16. září pak ještě přibudou třetinkové lahve polotmavého Klostermanna s motocyklovou etiketou. Tato varianta je již tradičně spojena s oslavami kulatých výročí ČZ. Nyní bude poprvé i v prodeji nejen pro fanoušky strakonických piv a motocyklů.

 

Text a foto: Pavel PECHOUŠEK

 

 

 

Komentáře

komentářů