POZVÁNKA NA VÍKEND: Slavnosti dřeva na Lipně

POZVÁNKA NA VÍKEND: Slavnosti dřeva na Lipně

 

Dovednostní soutěže v ručním řezání dřeva, sochařské sympozium, sokolnická show nebo ptačí slet, tj. setkání osob s ptačím příjmením na vrcholu Stezky korunami stromů Lipno. To všechno a mnohem více čeká na návštěvníky Stezky korunami stromů Lipno v sobotu 15. června.

„Slavnosti dřeva u Stezky korunami stromů Lipno jsou oblíbenou akcí zvláště pro rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou zúčastnit soutěží v řezání dřeva nebo obdivovat dřevěné sochy, které budou vznikat přímo v areálu Stezky,“ říká Vojen Smíšek a dodává, že letošní program je zaměřen na ptáky. „Na Stezce korunami stromů jsme vybudovali speciální sekci – ptačí stezku, která návštěvníkům představuje volně žijící ptáky v českých lesích. Kromě toho pořádáme ptačí slet. Každý návštěvník s ptačím příjmením bude mít vstup na stezku zdarma,“ láká k návštěvě Lipna Vojen Smíšek.

Polovina června je tradičně na Stezce korunami stromů Lipno ve znamení tesání a sochání. Slavnosti dřeva se letos rozrůstají o ptačí sekce. Na návštěvníky čeká nejen výstava dravých ptáků, ale i sokolnická show nebo unikátní taneční show, které se zúčastní tanečníci s ptačím příjmením.

„Chceme upozornit na vznik nové ptačí stezky, která je součástí Stezky korunami stromů. Ta zblízka návštěvníkům přibližuje a seznamuje je s ptáky, kteří hnízdí na Šumavě. Na trase jsou rozmístěny typické ptačí budky s informacemi a dřevěné modely ptáčků, kteří v budkách hnízdí. Na vrcholu Stezky jsou pak umístěny Ptačí hodiny, které se po zatočení kličkou rozezpívají ptačími hlasy. Všichni návštěvníci Stezky korunami stromů se tak zároveň stávají ornitology,“ vysvětluje Vojen Smíšek.

Celodenní program začíná v 10 hodin, kdy sochaři začínají tvořit svá díla, a jednotlivé části programu bude tradičně propojovat lišák Fox.

 

10:30 – Výstava dravých ptáků 13:30 Ptačí tanec

11:00 – Sokolnická show 14:00 Dřevařská soutěž

12:00 – Pohádka lišáka Foxe 15:00 Sokolnická show

12:30 – Dřevařská soutěž 16:00 Dřevařská soutěž

13:00 – Ptačí slet

Doprovodný program:

Ukázky dřevosochařství, řemeslné tržiště, výtvarný ateliér Dřevotvor, malování na obličej,

LaDílna – malování na keramiku

 

Text a foto: (vs)

 

 

 

 

 

Komentáře

komentářů