POZVÁNKA: Krajská soutěž v disciplínách TFA aneb Nejtvrdší hasič přežije – uvidíte...

POZVÁNKA: Krajská soutěž v disciplínách TFA aneb Nejtvrdší hasič přežije – uvidíte tentokrát na Zadově

Překonávání třímetrové bariéry, transport osmdesátikilogramové figuríny nebo přenášení břemene sníženým profilem. To jsou příklady některých z devíti disciplín extrémně náročné hasičské soutěže TFA, která se uskuteční v sobotu 22. června v lyžařském areálu na Zadově.

Netradiční a velmi atraktivní soutěž, která se v Jihočeském kraji koná vždy jednou za dva roky, bude letos poprvé probíhat v prostoru bývalého skokanského můstku na Zadově. V atraktivním prostředí budou pro soutěžící připraveny náročné disciplíny, jež budou zakončeny výstupem na rozhlednu.

Krajské soutěže na Zadově se zúčastní také písecký Michal Brousil, který o víkendu potvrdil svoji excelentní výkonnost a po roce obhájil titul mistra Evropy.

Michal Brousil je fenomén letošní sezóny. Zvítězil na všech závodech, kterých se dosud zúčastnil.

Organizátory závodu jsou Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje, územní odbor Prachatice a Jihočeský Hasičský sportovní klub, z. s.

Závodníci z řad profesionálních hasičů HZS Jihočeského kraje a i dobrovolných hasičů jihočeských obcí budou soutěžit především v kategorii jednotlivců, a to ve věkové hranici do 34 let a od 35 let výše.

Profesionální hasiči HZS Jihočeského kraje budou své časy zároveň započítávat do kategorie družstev. Soutěžní týmy jednotlivých územních odborů HZS Jihočeského kraje mají maximálně pět závodníků, do celkového hodnocení družstev se započítávají časy nejlepších tří.

On a zcela jistě i řada dalších bude bojovat o účast na Mistrovství HZS ČR v TFA, které se uskuteční letos v září v Plzni.

Časový průběh:

9:00 nástup soutěžních družstev, slavnostní zahájení soutěže.

9:30 – 10:00 instruktáž rozhodčích a soutěžních družstev.

10:00 zahájení soutěžních pokusů.

14:30 předpokládané ukončení soutěže.

15:00 nástup, vyhodnocení a oficiální ukončení soutěže.

Soutěž v disciplínách TFA jsme spojili z dalším programem. Po celý den budou pro děti připravené soutěže simulující tuto hasičskou soutěž a velkou atrakcí bude zcela jistě hasičský skákací hrad.

Název „TFA“ pochází z anglického „Toughest Firefighter Alive“ a volně se překládá jako „nejtvrdší hasič přežívá“. Jedná se o nejtěžší hasičskou soutěž, která svými podmínkami simuluje práci hasiče při zásahu.

Každý hasičů startuje v předepsané výstroji: kompletním třívrstvým zásahovém obleku, přilbě, zásahových rukavicích a zásahové obuvi s nasazeným dýchacím přístrojem v pohotovostní poloze. A absolvuje v předepsaných časových intervalech čtyři úseky:

První úsek: disciplína „Běh s požárními hadicemi“

disciplína „Sbalení dvou hadic B“

Druhý úsek: disciplína „Hammer box“

disciplína „Tunel“

disciplína „Figurína“

disciplína „Bariéra“

Třetí úsek: disciplína „Žebříky“

disciplína „Monitor“

Čtvrtý úsek: disciplína „Výběh na rozhlednu“

Absolvování závodu je pro soutěžící extrémně náročné.

Přijměte naše pozvání, slibujeme Vám atraktivní podívanou.

HASIČSKÝ ZÁCHRANNÝ SBOR JIHOČESKÉHO KRAJE

 

 

 

 

Komentáře

komentářů